Jerzy Owsiak złożył skargę do KRRiT na "plastusie" w TVP. "Złożymy także skargę do sądu"

Jerzy Owsiak poinformował, że jako szef WOŚP złożył skargę do KRRiT ws. animacji Barbary Pieli, którą pokazywano w TVP Info w programie "Minęła 20". W obrzydliwym materiale szefa Orkiestry i Hannę Gronkiewicz-Waltz przedstawiono jako osoby, które datki przeznaczone na WOŚP, biorą dla siebie.
Zobacz wideo

W niedzielę była prezydent stolicy zapowiedział złożenie prywatnego aktu oskarżenia ws. "dobranocki" - animacji autorstwa Barbary Pieli, wyemitowanej w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Owsiak poinformował, że on także zamierza wystąpić na drogę prawną wobec TVP.  

- Złożyliśmy skargę do Krajowej Rady w sprawie "świata z plasteliny". Złożymy także skargę do sądu - zapowiedział. - To były emitowane przez dwa lata programy nienawiści. Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy lepią to z plasteliny, i ci, którzy to emitują - powiedział szef WOŚP. - Powinniśmy wyłączać telewizor. Nie oglądajmy tego, to jest sączenie nieprawdopodobnego jadu - mówił szef WOŚP.

Owsiak zwrócił się z apelem do polityków, by nie pisali "rzeczy, które są językiem pogardy, obrażają ludzi". - Nie napędzajcie spirali, która później na Facebooku zaczyna się rozkręcać - dodał.

Animacja autorstwa Barbary Pieli przedstawiała Jerzego Owsiaka jako nakręcaną "kukiełkę", którą steruje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według wizji Pieli, była prezydent Warszawy przy pomocy szefa WOŚP datki przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zabierała dla siebie.

Więcej o:
Komentarze (136)
Jerzy Owsiak złożył skargę do KRRiT na "plastusie" w TVP. "Złożymy także skargę do sądu"
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 40 razy 30

  Taka Pawłowicz podobno prywatnie jest „bardzo ciepłą, miłą osobą”.
  Adolf Hitler też podobno prywatnie był bardzo miły. Jarosz, alkoholu nie brał do ust, herbatki tylko ziołowe.
  Nie poznałem prywatnie żadnego z tych państwa.
  Publicznie Pawłowicz jest chorą, wściekłą suką.

 • 1627cd1410

  Oceniono 44 razy 22

  koniec cackania się Jurku! brawo! każdy z nas powinien pietnować każdy przejaw siania nienawiści.. pis jest tu liderem.. :O/

 • Artur Borzym

  Oceniono 29 razy 17

  plastusie to nie poczucie humoru tylko propaganda przez oczernianie pod przykrywka niby humoru i karykatury. Potem ciemny lud to oglada i kształtuje swoj swiatoppglad.

 • barakuda62

  Oceniono 19 razy 13

  Psy i Suki

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 13

  Marnie to widzę , pewnie będzie umorzenie jak z aktami zgonu , przecież to jest to samo stado .

 • lesio-47

  Oceniono 37 razy 11

  Dlaczego nie zrobil tego wczesniej? Podobnie jak Tusk nie pozwal dotychczas kuternogi o puliczne oskarzenie go o popelnienie morderstwa.
  Tolerowanie takich zachowan prowadzi do tego co mialo miejsce w Gdansku.

 • claudiusz

  Oceniono 18 razy 10

  Owsiak ma 100% racji....autorzy szopki po tym wszystkim go nie przeprosili...tego tak zostawic nie mozna.....sad roztrzygnie o winie..

 • tomek_s_z

  Oceniono 27 razy 9

  Prawaki boją sie tej sprawy, bo to jest sprawa w 100% przegrana przez TVPiS. Ten film to było zwykłe oszczerstwo. Stąd to ujadanie PiSowskich trolli na forum :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX