Jerzy Owsiak złożył skargę do KRRiT na "plastusie" w TVP. "Złożymy także skargę do sądu"

Jerzy Owsiak poinformował, że jako szef WOŚP złożył skargę do KRRiT ws. animacji Barbary Pieli, którą pokazywano w TVP Info w programie "Minęła 20". W obrzydliwym materiale szefa Orkiestry i Hannę Gronkiewicz-Waltz przedstawiono jako osoby, które datki przeznaczone na WOŚP, biorą dla siebie.
Zobacz wideo

W niedzielę była prezydent stolicy zapowiedział złożenie prywatnego aktu oskarżenia ws. "dobranocki" - animacji autorstwa Barbary Pieli, wyemitowanej w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Owsiak poinformował, że on także zamierza wystąpić na drogę prawną wobec TVP.  

- Złożyliśmy skargę do Krajowej Rady w sprawie "świata z plasteliny". Złożymy także skargę do sądu - zapowiedział. - To były emitowane przez dwa lata programy nienawiści. Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy lepią to z plasteliny, i ci, którzy to emitują - powiedział szef WOŚP. - Powinniśmy wyłączać telewizor. Nie oglądajmy tego, to jest sączenie nieprawdopodobnego jadu - mówił szef WOŚP.

Owsiak zwrócił się z apelem do polityków, by nie pisali "rzeczy, które są językiem pogardy, obrażają ludzi". - Nie napędzajcie spirali, która później na Facebooku zaczyna się rozkręcać - dodał.

Animacja autorstwa Barbary Pieli przedstawiała Jerzego Owsiaka jako nakręcaną "kukiełkę", którą steruje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według wizji Pieli, była prezydent Warszawy przy pomocy szefa WOŚP datki przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zabierała dla siebie.

Więcej o: