Prognoza pogody na dziś - wtorek 22 stycznia. Dużo przejaśnień i mało śniegu

Prognoza pogody na dziś - wtorek 22 stycznia. Czy warunki pogodowe będą sprzyjające? Synoptycy przewidują liczne przejaśnienia i słaby wiatr.
Zobacz wideo

W przeważającej części kraju temperatura spadnie poniżej 0, jednak silne mrozy będą zagrażać tylko mieszkańcom południowej Polski. Tego dnia możemy spodziewać się dalszych problemów ze smogiem - jeżeli mamy taką możliwość, ograniczmy dziś jazdę samochodem, a wychodząc na zewnątrz, załóżmy maskę antysmogową. 

Temperatura. Niemal w całym kraju termometry wskażą wartości ujemne

temperatura w całym kraju będzie wahać się od 1 do -5 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Zielonej Górze (1 stopień na plusie) oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie (0 stopni), najzimniej - w Zakopanem (-5 stopni), Jeleniej Górze i Rzeszowie (-4 stopnie) oraz w Przemyślu, Lublinie, Białymstoku i Suwałkach (-3 stopnie). 

Mapa temperatury 21.01.2019r.Mapa temperatury 21.01.2019r. Gazeta.pl

Opady. Śniegu i deszczu nie będzie, będzie natomiast smog

Podobnie jak w poniedziałek, tak i we wtorek nad Polską obserwować będziemy wyżowe warunki atmosferyczne. Pogoda nieco się poprawi, a na niebie zobaczymy więcej słońca, niż w dniu poprzednim. Meteorolodzy przewidują, że dziś padać może wyłącznie na Podlasiu, gdzie możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Co więcej, w całej Polsce wiać będzie słaby lub umiarkowany wiatr. Niestety, takie warunki warunki atmosferyczne będą sprzyjać zanieczyszczeniom powietrza, które utrudnią nam dziś oddychanie. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na silny mróz

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla jednego województwa. W Małopolsce prognozuje się silny mróz - tam temperatura w nocy, o poranku i wieczorem może spaść poniżej 10 stopni. Pamiętajmy o tym, aby pomagać osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu, m.in. bezdomnym. Od listopada 2018 roku w Polsce z powodu wyziębienia organizmu zmarło już blisko 60 osób. Jeżeli widzimy kogoś, kto potrzebuje pomocy, dzwońmy na numer alarmowy 112.

Więcej o: