Zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z Gdańska. Wprowadził w błąd policję ws. Stefana W.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że na polecenie śledczych zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku, podczas której doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że na polecenie śledczych został zatrzymany szef ochrony imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z 13 stycznia w Gdańsku.

Mężczyzna wprowadził policjantów w błąd, twierdząc, że Stefan W. posługiwał się plakietką "Media", by wejść na scenę na Targu Węglowym. Później W. zadał śmiertelne ciosy nożem prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Wcześniej lokalni dziennikarze donosili, że Stefana W. wcale nie było na liście przedstawicieli mediów.

Atak na Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem 13 stycznia podczas "Światełka do nieba" na 27. finale WOŚP w Gdańsku. Rany zadał  mu Stefan W., który dopiero co wyszedł z więzienia po spędzeniu za kratkami 5,5 roku.

Stefan W. trzykrotnie ranił nożem prezydenta Gdańska, o życie Adamowicza walczono w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Prezydent zmarł w szpitalu dzień po ataku. W sobotę, 19 stycznia, pochowano go w Bazylice Mariackiej.

Tuż po ataku pojawiały się doniesienia, że Stefan W. przeszedł przez ochronę bez problemów, mimo tego, że miał przy sobie nóż, ponieważ udawał dziennikarza i miał plakietkę "Media" wydawaną przez organizatorów.

Więcej o:
Komentarze (346)
Śmierć Pawła Adamowicza. Zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z Gdańska
Zaloguj się
 • plugawy_len

  Oceniono 111 razy 61

  Zeby nie wyszlo, ze Jurek Owsiak, a nawet sam prezydent Adamowicz wspolpracowali ze Stefanem W.
  przy prokuraturze Zera wszystkiego mozna sie spodziewac, tylko nie wskazania prawdziwych inspiratorow tej politycznej zbrodni - Kaczora i Kury

 • p_d_d

  Oceniono 81 razy 49

  brawo Kulsony. to dopiero początek śledztwa a tu taki sukces. już wkrótce się okaże, że za wszystkim stał Owsiak na usługach Tuska i Merkel.

 • e-mil-kot

  Oceniono 48 razy 36

  Jeśli ktoś z Was zdecyduje się na śmiały eksperyment i poczyta, co piszą "niezależnie" media oraz jakie są do nich komentarze, to Was zemdli do wymiotów.
  Tutaj na tym forum @plugawy_len zastanawia się: "żeby nie wyszlo, ze Jurek Owsiak, a nawet sam prezydent Adamowicz współpracowali ze Stefanem W." .
  A ja Wam mówię, że ten absurd, który @plugawy_len uznaje za niewyobrażalny, oni już na tych forach przerabiają.
  Wczoraj przy piątym komentarzu o ustawce odruch wymiotny skłonił mnie do gwałtownej ewakuacji. Cały czas zmagam się ze wstrząsem wywołanym przez obraz zidiocenia zwolenników "dobrej" zmiany,
  Obawiam się, że słowa Kurskiego "ciemny lud wszystko kupi" są niestety prawdziwe. Bo choć trudno to pojąć, ci ludzie zaakceptują i uwierzą w dowolną ilość bzdur, jaką usłyszą z ust prorządowych mediów, bez względu na to. jak bardzo będą one nieprawdopodobne.
  W tym momencie widać też, że deforma edukacji Zalewskiej jest jednak przemyślana i zamierzona. A całość tego obrazu napawa mnie autentycznym przerażeniem.

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 36

  Kiedy ci, którzy nie reagowali na informacje od matki napastnika, że może być groźny?

 • falbor

  Oceniono 82 razy 36

  Myślę, że ostatecznie może się okazać, że Stefan W. planował atak na kogoś z PiS, tylko się pomylił...

 • pcat

  Oceniono 48 razy 30

  Zatrzymania to powinny być w ministerstwie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Wszyscy się nawzajem ostrzegali, gość rzucał przez tydzień cegłówkami w okna sąsiada, a potem okazuje się, że winny jest... szef wynajętej ochrony.

 • zraluk7

  Oceniono 38 razy 26

  A czy zatrzymano już funkcjonariuszy policji i straży więziennej którzy mieli informacje o planowanym ataku i nic z nią nie zrobili?

 • antonikarcz

  Oceniono 50 razy 24

  Kiedy zatrzymania odpowiedzialnych za wypuszczenie na wolność terrorysty, który nie ukrywał się z planami zamachów terrorystycznych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX