RCB: Od listopada z wychłodzenia w Polsce zmarło 59 osób. Tylko minionej doby aż cztery

Minionej doby cztery osoby zmarły z wychłodzenia - jedna w województwie warmińsko-mazurskim, dwie- w podkarpackim i jedna- w województwie pomorskim.

Tej zimy, czyli od 1 listopada ubiegłego roku, z powodu wychłodzenia zmarło 59 osób.
Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy, ubierać się ciepło i nie rozgrzewać alkoholem, bo
sprzyja to wychłodzeniu organizmu. RCB ostrzega też przed nadchodzącym silnym mrozem w województwach śląskim i małopolskim. Według meteorologów, temperatura może tam spaść do minus 15 stopni.

Bożena Wysocka przypomniała, że dzwoniąc na nr 112 można uratować komuś życie.
Ratownicy GOPR ostrzegają, że w Beskidach panują ekstremalne warunki, na Babiej Górze obowiązuje 2. stopnień zagrożenia lawinowego.

Cztery godziny trwała akcja ratowników w rejonie Przełęczy Kocierskiej. Pomoc wezwała turystka, która nieprzygotowana wybrała się na górską wędrówkę. Nie posiadała nart skiturowych ani rakiet śnieżnych. Przedzierając się przez dwumetrowe zaspy osłabła i musiała wezwać pomoc. Ratownicy sprowadzili ją na dół i przekazali pracownikom pogotowia ratunkowego.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: