Akcja katowickiej drogówki. W ciągu jednego dnia zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych

Policjanci z katowickiej drogówki przeprowadzili akcję "SMOG". Podczas jednodniowych działań sprawdzali stan techniczny samochodów, a w szczególności zwracali uwagę, czy spełniają one wymagania w zakresie ochrony środowiska.
Zobacz wideo

Przeprowadzona w tygodniu akcja "Smog" miała również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również zasługa niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

W działaniach "SMOG" w Katowicach wzięło udział 59 policjantów, którzy skontrolowali  356 samochodów.  Mundurowi zatrzymali 70 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem przepisów związanych z ochroną środowiska.

Podobne akcje będą kontynuowane.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: