Licytuj dla WOŚP. Płaskorzeźba Gdańska od Danuty Hübner. Dar od Pawła Adamowicza. #JedenDzieńDłużej

W niedzielę gramy z WOŚP jeden dzień dłużej, żeby pokonać zło i podzielić się dobrem. Na nasz apel bez chwili wahania odpowiedziała profesor Danuta Hübner.

Europarlamentarzystka i była komisarz UE przekazała na aukcję piękną płaskorzeźbę (relief) ze srebra, która przedstawia bramę Żuraw w Gdańsku - widok od strony Motławy. Danuta Hübner w prezencie dla zwycięzcy aukcji przekazała także list oraz pióro firmy Parker.

"Dostałam tę miniaturę od Prezydenta Pawła Adamowicza w czasie jednej z moich wielu wizyt w Gdańsku, gdy byłam komisarz Unii Europejskiej odpowiedzialną za region i miasta.

Jestem przekonana, że poparłby moją decyzję o oddaniu tej miniaturki Wielkiego Miasta, które po raz kolejny staje się symbolem wolności i solidarności, w ręce Orkiestry, by miała swój udział w ratowaniu życia i zdrowia Dzieci" - napisała profesor Danuta Hübner. 

Ta wyjątkowa płaskorzeźba może być Wasza, a Wy dzięki temu możecie jednocześnie wesprzeć ideę WOŚP. Pod tym linkiem znajdziecie aukcję, na której możecie licytować.

Zwycięskie sumy trafią na konto WOŚP i wesprą 27. Finał, podczas którego Orkiestra grała i zbierała pieniądze na specjalistyczny sprzęt do szpitali dziecięcych.

Zachęcamy do licytowania i jednocześnie przypominamy, że na portalu Gazeta.pl przez całą niedzielę gramy #JedenDzieńDłużej. Wszystko dlatego, że ubiegłotygodniowy finał został brutalnie przerwany morderstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie chcemy, by ta zbrodnia ugodziła też w dobro, które niesie ze sobą Orkiestra. Nie godzimy się na zwycięstwo zła. Łącząc się w smutku i współczując z całego serca rodzinie i bliskim prezydenta Gdańska, chcemy wypełnić w ten sposób jego testament, odpowiedzieć też na prośbę żony Magdaleny Adamowicz, żeby zamiast kwiatów, przekazać w tych smutnych dniach datki na rzecz WOŚP.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

*************************************************************************
W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. 

Więcej o: