#JedenDzieńDłużej. Misa od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i pióro Jarosława Gowina dla WOŚP

W niedzielę gramy z WOŚP jeden dzień dłużej, żeby pokonać zło i podzielić się dobrem. Na nasz apel bez chwili wahania odpowiedzieli marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Stalowoszarą misę o średnicy około 20 cm z zewnątrz zdobi cudowny, orientalny wzór. Jej wnętrze mieni się złotem. Licytowane naczynie posiada opakowanie w postaci obitego niebieskim materiałem drewnianego pudełka. Marszałek Kidawa-Błońska otrzymała je w kwietniu 2017 r. od przewodniczącej Tajlandzko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni, pani Khynuing Songsuda Yodmani. Tabliczka z adnotacją na ten temat jest przytwierdzona do pudełka.

Ta pamiątkowa misa może być Wasza, a jednocześnie wesprzeć ideę WOŚP. Pod tym linkiem znajdziecie aukcję, na której można ją licytować.

Grając w niedzielę jeden dzień dłużej zlicytujemy także podarunek od Jarosława Gowina. Wicepremier przekazał na WOŚP piękne pióro firmy Polskie Pióra. Czarne ze złotymi wykończeniami. Pióro umieszczone jest w czarnym, gustownym, zapinanym pudełku, na wierzchu którego jest wytłoczony napis z nazwą ministerstwa. Aukcję można wygrać pod tym linkiem. 

Oba te przedmioty mają dołączone bileciki od darczyńców z odręcznymi podpisami.

Dziennikarka Gazeta.pl Wiktoria Beczek przekazała na aukcję książkę "I była dzielnica żydowska w Warszawie" autorstwa Władysława Bartoszewskiego i Marka Edelmana. To relacja wydarzeń czasów wojny, widzianych z dwóch stron muru warszawskiego getta. Na stronie tytułowej znajduje się podpis Władysława Bartoszewskiego, który złożył podczas spotkania z dziennikarką w czerwcu 2011 roku. Aukcję można wygrać pod tym linkiem

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

Zwycięskie sumy trafią na konto WOŚP i wesprą 27. Finał, podczas którego Orkiestra grała i zbierała pieniądze na specjalistyczny sprzęt do szpitali dziecięcych.

Zachęcamy do licytowania i jednocześnie przypominamy, że na portalu Gazeta.pl przez całą niedzielę gramy #JedenDzieńDłużej. Wszystko dlatego, że ubiegłotygodniowy finał został brutalnie przerwany morderstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie chcemy, by ta zbrodnia ugodziła też w dobro, które niesie ze sobą Orkiestra. Nie godzimy się na zwycięstwo zła. Łącząc się w smutku i współczując z całego serca rodzinie i bliskim prezydenta Gdańska, chcemy odpowiedzieć też na prośbę żony Magdaleny Adamowicz, żeby zamiast kwiatów, przekazać w tych smutnych dniach datki na rzecz WOŚP.

*************************************************************************
W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. 

Więcej o: