"Łączy się z nami ojciec święty". Papież Franciszek przekazał dar rodzinie Pawła Adamowicza

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbywa się w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Papież Franciszek przekazał rodzinie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska kondolencje i różańce.
Zobacz wideo

W sobotę żegnamy Pawła Adamowicza. W Bazylice Mariackiej pojawili się najbliżsi prezydenta Gdańska oraz najważniejsi politycy. Śledź naszą relację na żywo z pogrzebu>>>

Papież Franciszek przekazał różańce rodzinie Adamowicza

Mszą pogrzebową celebrował metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Przed rozpoczęciem uroczystości przekazał rodzinie Pawła Adamowicza kondolencje i różańce do papieża FranciszkaPapież podarował je rodzicom prezydenta, małżonce Magdalenie, córkom Antoninie i Teresie oraz bratu Piotrowi.

Łączy się z nami ojciec święty papież Franciszek. Prosił, abym przekazał różańce od niego rodzinie zmarłego prezydenta

- powiedział abp Głódź.

Podczas mszy świętej urna z prochami Pawła Adamowicza spocznie w Bazylice Mariackiej. Po komunii najbliższa rodzina i przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski przejdą pod kaplicę św. Marcina, gdzie urna zostanie pochowana. 

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o: