TVP Info zmieniło obraz, gdy w kadrze pojawił się Tusk. "Sugestie o cenzurowaniu są podłe"

TVP Info w piątek pokazywało mszę żałobną w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Gdy w kadrze pojawił się szef Rady Europejskiej, natychmiast pokazano widzom jedną z gdańskich ulic. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaprzeczył, by dochodziło do cenzury.
Zobacz wideo

Dziennikarz Michał Broniatowski z portalu "Politico", wcześniej m.in. korespondent agencji informacyjnych AP i Reuters, napisał na Facebooku, że "TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej".

Jako dowód pokazał fragmenty transmisji z piątkowej mszy żałobnej w intencji prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W telewizji TVN24 widzowie mogli zobaczyć, że wśród gości jest m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Z kolei w TVP Info, gdy tylko Tusk pojawił się w kadrze, pokazano widzom ulicę przed Bazyliką Mariacką.

Na wpis Broniatowskiego szybko zareagował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i "Wiadomości" Jarosław Olechowski.

TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji śp.Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o "cenzurowaniu" relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić

- stwierdził Olechowski.

Szef TAI odniósł się także do innych krytycznych głosów. Niektórzy wskazywali, że w transmisjach w Telewizji Polskiej nie są pokazywane tłumy ludzi uczestniczące w pożegnaniu prezydenta Gdańska. Jarosław Olechowski podkreślił, że TVP Info nie unikało szerokich kadrów. "Dość już tych fake newsów i szczucia na dziennikarzy TVP!" - napisał.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz wideo
Więcej o: