Pędził tirem przez miasto ponad 90 km/h. Bez prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów

Grudziądzcy policjanci zarejestrowali na samochodowej kamerze TIR-a, który znacznie przekraczał dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kiedy go zatrzymali, okazało się, że kierowca nie tylko nie miał prawa jazdy, ale miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz wideo

W czwartek po południu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu poruszający się nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzący przez miasto samochód ciężarowy z naczepą, wyprzedzający inne samochody lewym pasem ruchu. Kiedy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że TIR jechał 91 km/h.

Funkcjonariusze od razu zatrzymali pojazd, uniemożliwiając mu dalsze poruszanie się. Samochodem kierował 50-letni mężczyzna. Szybko okazało się, że nie tylko nie miał prawa jazdy, ale posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Była to kara za jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz 50-latek odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym oraz kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o: