Kraków. W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza z Wieży Mariackiej popłynie "Sound of Silence"

Z Wieży Mariackiej w Krakowie w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza popłynie "The Sound of Silence" w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej.
Zobacz wideo

Już od piątkowego popołudnia na wieży ratuszowej wisieć będzie flaga "Kraków myślami z Gdańskiem". To samo hasło będzie także wyświetlane na Tauron Arenie Kraków (w piątek i w sobotę) oraz w tramwajach i autobusach w stolicy Małopolski, na pojazdach KMK zostaną umieszczone też flagi państwowe z kirem.

Kraków uczci pamięć Pawła Adamowicza utworem "Sound of Silence"

"W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę barwami Gdańska zaświecą: Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka, Pawilon Wyspiańskiego, wieża ratuszowa i estakada tramwajowa Wielicka-Lipska" - informuje Urząd Miasta Krakowa.

Natomiast w dniu pogrzebu o godz. 12 po hejnale z Wieży Mariackiej zabrzmi utwór "The Sound of Silence" w wykonaniu muzyków z Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej.

"Śmierć Pana Prezydenta Adamowicza to fakt, który trudno przyjąć do wiadomości i z którym trudno się pogodzić. Zapewniam, że wszyscy mieszkańcy Krakowa łączą się w bólu z rodziną Pana Prezydenta i wszystkimi, których ta śmierć dotknęła..." - napisał w księdze kondolencyjnej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Krakowianie od godz. 10 w piątek mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej (wystawiono ją na parterze urzędu miasta przy pl. Wszystkich Świętych), a księga zostanie potem przesłana do Gdańska.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska organizowany jest przez Urząd Miasta oraz rodzinę, ale mimo to będzie miał elementy pogrzebu państwowego. Rodzina zmarłego zgodziła się, aby państwo reprezentował premier Mateusz Morawiecki. O tym, że w uroczystościach pogrzebowych weźmie udział także prezydent Andrzej Duda, poinformowała Kancelaria Prezydenta. 

Relacja z pogrzebu Pawła Adamowicza będzie prowadzona na żywo na portalu gdansk.pl oraz na telebimach w kilku punktach miasta. Zarówno w piątek, jak i w sobotę transport publiczny w Gdańsku będzie darmowy. Władze Gdańska apelują, aby w czasie uroczystości pogrzebowych nie podróżować samochodem.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (67)
Pogrzeb Pawła Adamowicza. Z Wieży Mariackiej w Krakowie popłynie "Sound of Silence"
Zaloguj się
 • kiks11

  Oceniono 22 razy 20

  Gdańsk jest wdzięczny Krakowowi za empatię i ciepłe słowo. Dziekujemy.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 18

  Niedługo PiS zakaże tego utworu!
  Jeśli już nie zakazał w swoich szczujniach radiowych i telewizyjnych!
  Tak jak wcześniej zakazał Serca WOŚP!

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 14

  Pisiory kombinują jakby tu jaki wulkan odpalić. Bo przecież zwykła ludzka solidarność jest tak obrzydliwa. Jednoczenie w obliczu tragedii..

 • aronia0

  Oceniono 15 razy 11

  Piekne i empatyczne zachowanie Krakowa

 • justas32

  Oceniono 14 razy 10

  Oj, czarnych skręci z zawiści że ludzie nie chcą już słuchać ich hitów. A mieli na nie wyłączność ...

 • mialeschamiezlotyrog

  Oceniono 5 razy 5

  to wszystko bardzo godne, piekne, wzruszajace, ogarniajace po trochu poszarpane serce. oby nie poprzestano na konkursie widowiskowych pomyslow w celebracji. A Zamordowany duzo za zycia nie paplal. Robil konkrety.
  I w tym klimacie w sobote po 19-ej godzinie obudz sie kraino. I obal wreszcie totalitaryzm, co ani ze wschodu, ani z zachodu nie przywleczony. Obal, jako na te kraine przystalo.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba duzo latwiej jest byc dobrym, niz zlym?

 • kiwiacz

  Oceniono 4 razy 0

  Poczekajcie jeszcze tydzień a TVP znowu odpali jakieś nagrania z Sowy polityków PO by odwrócić uwagę do czego doprowadziła ich polityka nienawiści do liberalno-lewicowych polityków i obrońców III Rzeczpospolitej .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX