Służba Więzienna: Stefan W. nie był izolowany od innych więźniów. "Funkcjonował bezkonfliktowo"

Służba Więzienna dementuje informacje, jakoby Stefan W., zabójca Pawła Adamowicza, był izolowany od innych więźniów podczas odsiadywania wyroku za napady na banki. "Nie sprawiał problemów wychowawczych przez cały okres odbywania kary" - informuje SW.
Zobacz wideo

Informacje o tym, jak miała wyglądać odsiadka zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza podał we wtorek portal wPolityce.pl. Anonimowy informator portalu stwierdził, że Stefan W. "kilkukrotnie był izolowany od więźniów". - Możliwe, że został przez nich pobity, ale nie ma na to wystarczających dowodów. Mniejsze, czy większe formy agresji to przecież norma w więzieniach - mówił rozmówca wPolityce.pl.

Stefan W. nie był izolowany

W piątek Służba Więzienna zaprzeczyła tym informacjom. "Stefan W. nigdy nie był izolowany od innych więźniów, przebywał w celach wieloosobowych, nie sprawiał problemów wychowawczych przez cały okres odbywania kary i nie stosowano wobec niego środków przymusu bezpośredniego." - napisała SW na Twitterze. 

Rzeczniczka prasowa Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska podkreśla, że nie było potrzeby, by izolować przestępcę. - Funkcjonał bezkonfliktowo w grupie więźniów, nie był agresywny, nie była agresja przez innych więźniów wobec niego kierowana, więc nie było powodu, żeby go izolować od innych więźniów - mówi cytowana przez Polsat News rzecznika SW.

Służba Więzienna ponownie odniosła się też do tego, z jakich mediów korzystał Stefan W. w zakładzie karnym. "W związku z pojawiającymi się pytaniami z jakiej prasy korzystał Stefan W. informujemy, że w trakcie prowadzonej analizy ustalono, że sporadycznie czytał 'Dziennik Bałtycki'" - czytamy we wpisie. 

Paweł Adamowicz zamordowany. W sobotę pogrzeb prezydenta Gdańska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany nożem przez Stefana W. Z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala, w którym lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o jego życie. W poniedziałek 14 stycznia poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska.

W czwartek, trumna z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Hołd Pawłowi Adamowiczowi oddawały tam tysiące gdańszczan, a przy trumnie odbyło się całonocne czuwanie. W piątek o godzinie 17 w całym kraju rozpocznie się żałoba narodowa. Z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi trumnę z ciałem zmarłego prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Służba Więzienna: Stefan W. nie był izolowany od innych więźniów
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 13 razy 9

  Zenka słuchał czy Sławomira,
  i czy oglądał rodeo??

 • kiesier

  Oceniono 19 razy 7

  Trwa "rozmydlanie" tematu. Za chwilę będą się ekscytować skarpetkami Stefana innym razem modelem pryczy czy rozmiaru łyżki którą używał.
  Wszystko żeby odwrócić uwagę od przyczyny zabójstwa która jest konkretna:
  - chory psychicznie człowiek pod wpływem tego co usłyszał z mediów i otoczenia obrał sobie za cel swoich obsesji prezydenta Adamowicza. Pewnie gdyby media obrzydzały postać wójta gminy Nowa Wólka Białostocka pojechałby do białegostoku i zrobiłby to co w Gdańsku.

  Prezes kurski doskonale zna zasadę że nawet największe kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. Jeśli choremu człowiekowi 100razy się powie że skrzywdził cie pan X to on w to uwierzy.

  Wina jest ewidentnie panów: pana prezesa K. i pana prezesa K. od plastusiów!!!

 • biesczad1

  Oceniono 12 razy 6

  PiS i podwładne mu instytucje, powinni wreszcie ustalić, czy morderca była wariatem, czy nie?
  Jak im wygodnie, to był, jak nie, to nie był...

 • kiesier

  Oceniono 12 razy 6

  Anonimowy infomrator wPolityce znalazł 100 świadków którzy poświadczyli że nic nie wiedzą o Stefanie W.

 • wo151

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczyński niech wyda dyrektywy, bo się ośmieszacie: schizofrenik paranoidalny, badany przez 20 psychiatrów i leczony, izolowany od innych okazuje się grzecznym, nieizolowanym, bezkonfliktowym, akceptowanym przez innych więźniów. Weźcie trochę soli trzeźwiących!!

 • justas32

  Oceniono 17 razy 5

  Typowy elektorat PiS - głupota i nienawiść ...

 • rumcajs.ja

  Oceniono 9 razy 5

  Zaraz sie okaże że to wręcz aniołek.. a wszystko wymyśliła totalna opozycja.. Więziennictwo wiarygodne jak nigdy..

 • koment22

  Oceniono 9 razy 5

  Chłopak wstawał rano i oddawał hołd wodzowi kraju, następnie do południa przykładnie oglądał TVP Info, potem przerwa obiadowa w oczekiwaniu na którą oddawał się lekturze "Naszego dziennika", podczas jedzenia posiłku głową zwrócony był w stronę świętej dzielnicy Warszawy, potem dalsza kontemplacja TVP Info i rozmyślania a wieczorem w czasie kolacji obowiązkowo "Wiadomości". Przed spaniem wieczorny hołd dla wodza kraju, i wieczorne rozmyślania podczas słuchania audycji "Radia Maryja". Po godz 22. zasłużony sen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX