Wzruszający list pożegnalny do Pawła Adamowicza. Młodsza córka: "Byłeś dobrym i kochanym tatą"

"Wszędzie było Ciebie pełno. Teraz pozostanie pustka", "Byłeś bardzo dobrym i kochanym tatą" - czytamy w listach pożegnalnych Magdaleny Adamowicz i obu córek zamordowanego prezydenta Gdańska opublikowanych przez "Dziennik Bałtycki".
Zobacz wideo

"Dziennik Bałtycki" opublikował listy pożegnalne napisane przez Magdalenę Adamowicz oraz dwie córki zamordowanego prezydenta Gdańska - 16-letnią Antoninę i 8-letnią Teresę. Wcześniej, żona i starsza córka wspominały Pawła Adamowicza  podczas czuwania na Placu Solidarności w Gdańsku.

Żona Pawła Adamowicza z córkami: Brakuje nam Twojej mądrości

"Pawle, Pawliczku, Pawełku, żegnaj, mój najukochańszy mężu. Już dzisiaj jest nam bez Ciebie bardzo ciężko. Brakuje nam Twojej mądrości, rad, pomocy " - czytamy w części listu napisanej przez Magdalenę Adamowicz.

Żona zamordowanego prezydenta podkreśla, że Paweł Adamowicz zawsze walczył z przejawami wszelkiej przemocy i nienawiści i był za "wolnością wyznania, tolerancją i otwartością". Wspomina również, że celem jej męża zawsze było rozwijanie Gdańska i promowanie wśród mieszkańców proobywatelskiej postawy - to z tych powodów powołał stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska i wydał książkę "Gdańsk jako wspólnota".

Jestem przekonana, że ta książka i to stowarzyszenie są potwierdzeniem tego, że wszystko oddałeś dla Gdańska, nawet swoje życie
Nie mam w sobie uczucia nienawiści do zabójcy. Ale jest żal, że w ostatnich latach tak bardzo podsycano nienawiść, podziały w polskim społeczeństwie. Że tak bardzo Cię krzywdzono. Ale dzisiaj nie chcę nikogo obwiniać.
Staram się być silna, ale to zasługa Was, drodzy mieszkańcy, przyjaciele Pawła. Dajecie nam niesamowitą siłę. Dziękuję

- czytamy w liście Magdaleny Adamowicz.

Z Pawłem Adamowiczem w osobistym liście żegnają się także jego córki - 8-letnia Teresa i 16-letnia Antonina, która wcześniej wspominała ojca podczas akcji "Największe Serce Świata".

Byłeś bardzo dobrym i kochanym Tatą. Będzie mi brakowało Twojego przytulania i gilgotania tą Twoją fajną brodą. Ale też będzie mi brakowało czytania bajek i opowiadania historyjek. Tatusiu, bardzo Cię kocham. Spoczywaj w pokoju

- czytamy w liście pożegnalnym młodszej z córek prezydenta Gdańska.

"Żałuję, że nie zatańczymy razem na mojej studniówce"

Starsza córka prezydenta Gdańska podziękowała za wsparcie mieszkańców i przyjaciół Pawła Adamowicza i wyraziła nadzieję, że "nie ustąpi ono z chwilą pogrzebu". Dodała również, że dzięki Aleksandrze Dulkiewicz (pełniącej obowiązki prezydenta po śmierci Pawła Adamowicza - red.) Gdańsk "zostaje w dobrych rękach".

Ja się cieszę, że mam jeszcze tyle wspomnień z Tobą. Pamiętam, jak razem ratowaliśmy ślimaki, żeby nie zostały zadeptane. A jak już się zdarzyło, że któryś z nich zginął, to płakałeś razem ze mną
Bardzo, bardzo żałuję, że już razem nie zatańczymy na mojej studniówce. Nie wytłumaczysz mi tylu rzeczy, które miałeś mi wytłumaczyć. Po prostu nie starczyło czasu
Dziękuję za to, jakim byłeś - kochanym, dobrym i ciepłym tatą. Często, jak Ci mówiłam, że jesteś najlepszym tatą na świecie, to Ty żartobliwie odpowiadałeś, że ja nie mam żadnego porównania. Ja to po prostu wiem. (...) Obiecuję Ci, że będę się opiekować mamą i Tereską

- czytamy w pożegnaniu starszej córki Pawła Adamowicza, Antoniny.

---

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP

Więcej o:
Komentarze (248)
Magdalena Adamowicz z córkami we wzruszającym liście
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 84 razy 82

  Co tu komentować jak się ma dzieci ? Po prostu oczy tak jakoś się pocą.

 • bonleon

  Oceniono 48 razy 42

  Mądra kobieta ... od pierwszych dni buduje zmarłemu mężowi pomnik... taki ze słów, wspomnienia dokonań ...aby nikt o nim nie zapomniał....

 • opt

  Oceniono 39 razy 33

  Przejmujące i jakoś smutne i radosne, radosne ze względu na mądrość córek , żony i milionów Polaków czyniących w pierwszej kolejności dobro a nie rachunek sumienia - tak postępują ludzie dobrej woli.

 • obywatelpiszczyk55

  Oceniono 39 razy 25

  Zadziwia mnie ta naiwność? może głupota? albo fałsz tych wszystkich głoszących że nastał nowy czas bez nienawiści, szczucia, polowania na wrogów.
  Prawda jest bolesna to zaborcy, to IIWŚ, to 1968 rok i to brak rozliczenia z takimi kiszczakami,kaczyńskimi i innymi wrogami zabił inteligencję Naszego Państwa. Pozostał motłoch, folwarczni żądni krwi panów, co prawda nie potrafią mieszkać w ich pałacach, posługiwać się ich sztućcami posiadać ich ogładę, ale mają takie ambicje.
  A co im przyświeca?.....łupić, kraść, zeżreć ile się da choćby mieli się zarzygać.
  im jest wszystko jedno czy Putin, czy Niemiec będzie żądził,
  Będzie ich kopał po mordzi...e, pluł w folwarczne oblicze....dasz pińtset czyli tzw podstawowy wikt czyli rosyjski chleb i wódkę a będą klaskali, nienawidzili i mordowali "innych" jak motłoch idący na szubienicę gdzie tak naprawdę zdążają.
  Najgorsze w tym wszystkim że zagubili nawet pierwotny instynkt ochrony potomstwa a to ono będzie nową kastą niewolniczą za grzechy swoich niedorozwiniętych patologicznych rodziców/pisowców przy czym pisowiec to stan rzeczy a nie nazwa.
  Dzisiaj nie trzeba dział i czołgów, dzisiaj np. w polsce trzeba takich starchych agentów jak morawiecki /senior/ kaczyński, maciarewicz, superagent rydzyk, innych świadomych i co gorsza tych nieświadomych paździeży agentury rosyjskiej.
  Krew mnie zalewa jak widzę modlitwy, świętojeb…we twarze wzruszonych po pisomorderstwie Adamowicza, tych dziennikarzy tvn i innych z jajkami i macicami spętanymi poprawnością / to oni zapraszają zdrajców i wrogów kraju do programów, lansują tą szujnię i słomę /
  Do tych "cywili" którzy stoją godzinami żeby dostać się do trumny Adamowicza.
  Gdzie kur…..a byliście jak były wybory? Dupą siedzieliście przy grilu po polsku uważając że jakoś to będzie?
  Macie efekt…niezadowoleni a może jesteście też folwarczni tylko że sztućcami jakoś tam machacie?

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 22 razy 22

  WIERZYĆ SIĘ NIE CHCE ...
  tyle.

 • matylda1001

  Oceniono 26 razy 20

  Świat nie stanie się od jutra ani lepszy ani gorszy tylko życie tej okrutnie okaleczonej rodziny już nigdy nie będzie takie samo.

 • white_lake

  Oceniono 27 razy 19

  współczuję, dużo siły, dziewczyny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX