Sędzia prosi o ochronę po okładce "Sieci". Pokazano sędziów z bronią jako "rozgrzaną kastę"

Jeden z trójmiejskich sędziów zawiadomił prokuraturę i prosi o ochronę po publikacji prawicowego tygodnika. "Sieci" w poniedziałkowym wydaniu pisały o "rozgrzanej kaście" sędziów, którzy mają stawiać "zaciekły opór" wobec reform PiS.
Zobacz wideo

Piotr Jędrzejewski z Sądu Rejonowego w Gdyni zawiadomił prokuraturę w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez redakcję tygodnika "Sieci". Jego zdaniem mogło dojść do znieważenia i stosowania groźby bezprawnej wobec przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości - podaje "Dziennik Bałtycki".

Chodzi o okładkę i artykuł w ostatnim wydaniu tygodnika "Sieci". Na okładce widać trzy postacie sędziego, które strzelają z broni palnej. W tle są loga partii opozycyjnych i plakaty "Konstytucja". Tytuł brzmi "rozgrzana kasta", a wg podtytułu "sędziowie coraz częściej wchodzą na polityczną barykadę". W teście autorzy piszą m.in. o tym, że I prezes SN Małgorzata Gersdrof odebrała nagrodę od Obywateli RP, że wymiar sprawiedliwości "toczy choroba", a sędziowie stawiają "zaciekły opór" reformom. 

Wydawca "Sieci": To nie czas na prowadzenie sporu

Pismo w sprawie trafiło już do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zdaniem sędziego Jędrzejewskiego artykuł "w swej wymowie i sformułowaniach, jednoznacznie znieważa sędziów (...), a nadto w swej wymowie i treści jednoznacznie wskazuje, że z tą grupą trzeba zrobić porządek". W rozmowie z "DB' ocenia, że w kontekście morderstwa Pawła Adamowicza takie przedstawianie sędziów może doprowadzić do zagrożenia ich życia. Dlatego wnosi o objęcie m.in. krytykowanych przez "Sieci" sędziów ochroną policji

Romuald Orzeł, prezes zarządu Fratrii (wydawcy „Sieci”) stwierdził w wypowiedzi dla "Dziennika Bałtyckiego", że czas żałoby po zabójstwie Adamowicza to nie moment "by prowadzić spór" i on ani redakcja nie będą zajmować się sprawą zawiadomienia.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. 

Więcej o:
Komentarze (213)
"Sieci" o "rozgrzanej kaście sędziów". Sędzia z Trójmiasta prosi o ochronę
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 95 razy 87

  NALEŻAŁOBY te "sieci" postawić przed sądem - ale to tak jakby sądzić dół kloaczny za to, że z niego cuchnie...

 • puuchatek

  Oceniono 98 razy 86

  A potem jakiś kolejny świr popatrzy na taką okładkę i uzna, że skoro siedział w więzieniu, to na pewno winni są ci paskudni sędziowie. I dźgnie kogoś nożem. A redakcja "W Sieci" absolutne nie poczuje się za to odpowiedzialna. A wierchuszka PiS powie, że przecież gość był chory, do PiS nie należał, więc w ogóle o co chodzi.

 • polakadam

  Oceniono 69 razy 63

  No to ziobro ma dylemat. Jeśli przydzieli ochronę sędziom to przyzna że sieci to szczujący na ludzi szmatławiec. (co jest zresztą zgodne z prawdą). Jeśli nie przydzieli i któremuś z sędziów coś się stanie to będzie oskarżany jako wspólwinny. Prawica wyrosła na mowie nienawiści i szukaniu wrogów i teraz obraca się to przeciwko niej. Zło wraca do tych od których wyszło.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 57 razy 47

  POLACY ,A MOŻE CZAS WCZEŚNIEJ ODSTAWIĆ TĄ MAFIĘ PISOWSKĄ OD KORYT, CZY DALEJ BĘDZIEMY PRZYZWALAĆ NA IDIOTYZMY , KTÓRE RUJNUJĄ NASZE WIĘZI, UPODLAJĄ NAS, NASZE SPOŁECZEŃSTWO? ZA UKRADZIONE NAM PIENIĄDZE MAJĄ WŁASNE FASZYSTOWSKIE PUBLIKATORY OKŁAMUJĄCE I SIEJĄCE NIENAWIŚĆ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA! CZY MAMY NA TO POZWALAĆ?

 • tristan987

  Oceniono 46 razy 42

  Bardzo slusznie, jakis prawacki wariat po lekturze tego belkotu moglby czegos sprobowac. A tych bydlakow Karnowskich postawic przed sadem za mowe nienawisci.

 • kawa79

  Oceniono 38 razy 36

  "...stwierdził w wypowiedzi dla "Dziennika Bałtyckiego", że czas żałoby po zabójstwie Adamowicza to nie moment "by prowadzić spór" i on ani redakcja nie będą zajmować się sprawą zawiadomienia."
  Czyli - "Sieci" zrobiły kupę, nie przewidziały, że numer zostanie opublikowany w dniu tragedii - i nie poczuwają się do sprawstwa tej okładki. Genialne...

 • slawinskim

  Oceniono 38 razy 36

  Ta okładka to taki papierek lakmusowy, który pokazuje kto odpowiada promowanie mowy nienawiści w debacie publicznej.

 • 2majtek1

  Oceniono 43 razy 35

  Panowie sędziowie zamiast prosić o ochronę należ całą tą
  bandę osobników pisopodobnych i pisowców zamknąć.
  Wyjście demokratyczne mieszczące się w granicy prawa i kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX