Paweł Adamowicz upamiętniony na symbolicznej okładce "Polska The Times". Inicjały P.A. i łza

Na okładce dodatku specjalnego do piątkowego wydania dziennika "Polska The Times" zobaczymy białe inicjały prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na czarnym tle. Jedną z kropek po inicjałach zastąpiła łza. Okładka jest przez wielu nazywana symboliczną.
Zobacz wideo

Do piątkowego wydania "Polski The Times" dołączony jest dodatek specjalny w całości poświęcony zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Okładka autorstwa Tomasza Bocheńskiego jeszcze przed publikacją numeru spotkała się z dużym uznaniem i jest przez wielu nazywana "symboliczną". 

Paweł Adamowicz pożegnany na okładce "Polska The Times"

"Bardzo mocna rzecz. I bardzo dobra" - skomentowała wygląd okładki dziennikarka Kamila Biedrzycka. 

Wkrótce głosów uznania zaczęło przybywać. Niektórzy komentujący piszą, że inicjały Pawła Adamowicza można też odczytywać jako pożegnalny zwrot "pa".

Paweł Adamowicz zamordowany. W sobotę pogrzeb prezydenta Gdańska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany nożem przez Stefana W. Z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala, w którym lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o jego życie. W poniedziałek 14 stycznia poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska.

W czwartek, trumna z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Hołd Pawłowi Adamowiczowi oddawały tam tysiące gdańszczan, a przy trumnie odbyło się całonocne czuwanie. W piątek o godzinie 17 w całym kraju rozpocznie się żałoba narodowa. Z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi trumnę z ciałem zmarłego prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej. 

Więcej o:
Komentarze (131)
Paweł Adamowicz upamiętniony na symbolicznej okładce "Polska The Times". Inicjały P.A. i łza
Zaloguj się
 • wnuczek_akowca

  Oceniono 97 razy 75

  Milczeliśmy gdy PiS z katastrofy lotniczej zrobił zamach. Nie możemy drugi raz popełnić błędu. Nie możemy milczeć gdy PiS z zamachu na polityka robi wypadek.
  W tym roku są wybory. Czas odsunąć patologię od władzy.

 • pan.szklanka

  Oceniono 88 razy 60

  Kaczyński się wściekł. Doczekał Prezydenta, który zginął w prawdziwym zamachu i któremu nie trzeba dorabiać zasług.

 • realistas

  Oceniono 43 razy 35

  Nienawiść ma się bardzo dobrze, a po pogrzebie będzie się miała jeszcze lepiej. PiS to zapewni.

 • maaac

  Oceniono 39 razy 29

  I w postach lewackich "prawicowców" mamy powtórkę z rozrywki w zakresie tekstów jakie szły po zamordowaniu Narutowicza.

 • acototak

  Oceniono 39 razy 23

  Pisoruskie przekonują, że Stefan W. tak właściwie chciał dopaść Adriana, ale się pomylił.
  Elektorat o IQ zbliżonym do pralki automatycznej może w to uwierzyć.

 • ewulka987

  Oceniono 22 razy 18

  Paweł Adamowicz był postępowym ,pełnym miłości CZŁOWIEKIEM i KATOLIKIEM. PiS-złodzieje , PiS-oszczercy i PiS-katolicy nie mogą zrozumieć ,że nawet gorliwy KATOLIK może uznawać ,że w kraju demokratycznym jest miejsce dla wszystkich uczciwych i przyzwoitych POLKÓW, tych co mają odmienną orientację, tych co leczą za pomocą in vitro,tych co przeciwstawiają się faszyzmowi, przemocy domowej a walczą o wolność obywatelską, solidarność, demokrację i prawa kobiet. Ja też jestem katoliczką i poglądy Pawła Adamowicza są też moimi . Średniowieczne poglądy i interpretacja GRZECHÓW jakie narzucane są nam przez polski Kościół są wręcz niechrześcijańskie. Czas na pójście do przodu i zwrócenie się w kierunku przyszłości a nie tkwienie z uporem w epoce średniowiecza. Stop nienawiści i przemocy,stop narzucania przez PiS i Koscioł swoich poglądów jako jedynie słusznych.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 18

  nie wiem czy istnieje jakiś graficzny Pritzker, ale z pewnością należy się grafikowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX