Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 21 stycznia. Przed nami kolejny słoneczny dzień

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 21 stycznia. Meteorolodzy przewidują, że dzisiejszy dzień będzie słoneczny, ale stosunkowo chłodny.

W przeważającej części kraju temperatura nie przekroczy poziomu 0 stopni, a w niektórych rejonach w nocy i o poranku może spaść nawet do -15 stopni.

Temperatura. Wychodząc z domu, ubierzmy się ciepło

Poniedziałek 21 stycznia będzie dniem słonecznym, ale stosunkowo chłodnym. W najcieplejszych tego dnia miastach odnotujemy 1 stopnień na plusie - taka temperatura będzie dzisiaj w Szczecinie, Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu. Najzimniej będzie dziś na południu oraz na wschodzie kraju, m.in. w Rzeszowie, gdzie termometry wskażą -3 stopnie oraz w Krakowie, Przemyślu, Lublinie, Białymstoku i Suwałkach, gdzie odnotujemy -2 stopnie. Dzisiejszy rekord zimna padnie w Zakopanem - tam możemy się spodziewać tylko -5 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Mapa temperatury 21.01.2019r.Mapa temperatury 21.01.2019r. gazeta.pl

Opady. W poniedziałek nie będziemy narzekać na brak słońca

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w poniedziałek 21 stycznia nie musimy obawiać się opadów. Na niebie będzie sporo chmur, ale nie zabraknie także licznych przejaśnień. Przelotne opady śniegu prognozuje się tylko dla okolic Suwałk. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW prognozuje silny mróz

IMGW ostrzega przez silnym mrozem, który może wystąpić w nocy oraz o poranku w rejonach podgórskich w województwach małopolskim i podkarpackim. Meteorolodzy przewidują, że na południowym krańcu Polski temperatura może spaść nawet do -15 stopni. Ubierajmy się ciepło i pomagajmy innym - jeżeli zauważymy kogoś, kto zasłabł lub zasnął na mrozie, zadzwońmy na policję lub pogotowie. Od listopada 2018 roku w Polsce w wyniku wyziębienia organizmu zmarło już około 50 osób. 

Więcej o: