Gdańszczanie żegnają prezydenta Adamowicza. Tłumy przed Europejskim Centrum Solidarności

Mimo późnej godziny, w czwartek wieczorem przed Europejskim Centrum Solidarności, gdzie wystawiona jest trumna Pawła Adamowicza, wciąż były tłumy. Gdańszczanie chcą oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

Trumna z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza została wystawiona w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności w czwartek o godzinie 17. Będzie wystawiona na widok publiczny przez 24 godziny. W piątek o godzinie 17 kondukt odprowadzi ją do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę Paweł Adamowicz zostanie pochowany.

Wcześniej hołd Pawłowi Adamowiczowi oddano podczas uroczystej sesji rady miasta Gdańska. Wzięli w niej udział samorządowcy, politycy, dyplomaci, rodzina i przyjaciele zmarłego. Radni przyjęli okolicznościową uchwałę, w której uczcili pamięć prezydenta Adamowicza i zobowiązali się do wyeliminowania z życia publicznego wszelkich objawów agresji, w tym mowy nienawiści.

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 27-letniego nożownika, Stefana W. Prezydent Gdańska miał 53 lata.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Bazylice Mariackiej o godzinie 12. Rodzina zamordowanego prezydenta zaapelowała, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów, a zamiast tego wesprzeć datkiem dwie organizacje charytatywne, które były dla niego ważne: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

Więcej o: