Bójka na plebanii w Mnichowie. Proboszcz, wikary i gosposia z zarzutami

Były proboszcz Grzegorz K., wikary Dawid N. oraz ich gosposia Daria P. usłyszeli zarzuty udziału w bójce, do której doszło na terenie parafii w Mnichowie (świętokrzyskie). Grozi im do trzech lat więzienia.
Zobacz wideo

O konflikcie w parafii św. Szczepana w Mnichowie zrobiło się głośno, gdy w lipcu tego roku wikary Dariusz N. pojawił się na mszy z podbitymi oczami. Gdy przyznał, że został pobity przez proboszcza Grzegorza K., w lokalnej społeczności wybuchł skandal.

Wikary z podbitymi oczami, proboszcz wygnany przez parafian

Proboszcz oskarżony o pobicie przez wikarego to były rektor kieleckiego seminarium i sekretarz nieżyjącego biskupa Kazimierza Ryczana. Od początku odpierał zarzuty, mówiąc, że to on został pobity przez wikarego, gdy zwrócił mu uwagę na "niestosowne zachowanie". 

- Zaczął mnie bić, nie miałem szans na obronę, przewrócił mnie, uderzał pięścią, co widać - relacjonował na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, wskazując na ślady na twarzy. - To nie jest tak, że jestem złym człowiekiem, złym księdzem - przekonywał, sugerując, że "wie wiele rzeczy o innych księżach", a wśród nich są tacy, którzy "być może obawiają się czegoś" z jego strony.

Parafianie twierdzili z kolei, że już wcześniej zauważyli napięte stosunki między proboszczem i wikariuszem. Mówili nawet, że włodarz parafii znęcał się nad młodszym kolegą, Ostatecznie pod presją mieszkańców proboszcz wyprowadził się z parafii, a okoliczności konfliktu między duchownymi zaczęły badać policja i prokuratura.

Proboszcz i wikary z zarzutami. W bójce brała też udział gosposia

Śledztwo w sprawie ustalania okoliczności awantury wciąż trwa, ale - jak podaje "Wyborcza Kielce" - Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie postawiła już zarzuty za udział w bójce obu duchownym, a także... gosposi Darii P., która służyła na plebanii przy parafii św. Szczepana. Na razie nie podano do wiadomości publicznej, jakie dokładnie było tło konfliktu, który się między nimi wywiązał.

Byłemu proboszczowi Grzegorzowi K., wikaremu Dariuszowi N. i gosposi Darii P. grozi teraz do 3 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (215)
Bójka na plebanii w Mnichowie. Proboszcz i wikary z zarzutami, w tle konfliktu gosposia
Zaloguj się
 • raddy

  Oceniono 49 razy 47

  "Kochał ją paź, kochał ją król, królewską tę dziewoję. I ona też kochała ich. Kochali się we troje."

 • jackanapes

  Oceniono 42 razy 42

  TRIANGLE, czyli trójkąt.
  Z uwagi ma niezwykle niską szkodliwość społeczną czynu (brak znamion przestępstwa przeciwko dobrym obyczajom?) sugeruję, aby każdy każdemu dał po ryju, a w parafii nastąpi spokój.
  Pozdrawiam Darię P : )

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 46 razy 42

  Pobili się dwaj księża pod parafiami
  O ładną gosposie stułami
  Hej, księża, nie bijcie się
  Ma gosposia dwa warkoce, podzielcie się.

 • rybka9915

  Oceniono 47 razy 39

  Takie jaja to tylko w polskiej, katolickiej plebanii mozliwe. Biskupy zajete peepshowem w domach wiernych oraz "wielka polityka" na rzecz zlodzieja rydzyka - nie maja czasu zajmowac sie takimi duperelami, jak sceny zazdrosci proboszcza (notabene "zwolnionego" z bycia rektorem w seminarium za podobno wyleczalny homoseksualizm) wobec wikarego, ktory zaczal umilac sie do gospodyni. To scenariusz do polskiej, wiejskiej Izaury.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 36 razy 34

  Księża to dopiero są radykalnymi antyklerykałami :-)
  Ja bym klechy nie uderzył a ksiądz księdza i owszem :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX