Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności. W kolejce do wejścia tysiące osób

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku wystawiono trumnę z ciałem tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Przed budynkiem gromadzą się tysiące osób, które chcą oddać hołd prezydentowi.
Zobacz wideo

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza. Ich pierwszym etapem jest wystawienie w Europejskim Centrum Solidarności trumny z ciałem prezydenta Gdańska, który został zamordowany przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Gdańsk. Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności

Trumnę z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uroczyście wprowadzono do Europejskiego Centrum Solidarności o godzinie 17. Warty honorowe przy trumnie pełnią harcerze, a także przedstawiciele straży miejskiej, straży pożarnej i wojska.

Najpierw prezydenta Gdańska pożegnała rodzina i współpracownicy, teraz hołd Pawłowi Adamowiczowi oddają wszyscy chętni mieszkańcy. Osób pod ECS wciąż przybywa, a kolejka do wejścia liczy ponad kilometr i czeka w niej nawet kilka tysięcy gdańszczan.

Trumna z ciałem Prezydenta pozostanie w ECS przez całą dobę. W ECS wystawiona została także księga kondolencyjna, do której można wpisywać się co najmniej do 27 stycznia.

Pogrzeb w Bazylice Mariackiej

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w najbliższą sobotę w Bazylice Mariackiej. Rodzina zamordowanego prezydenta zaapelowała, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów, a zamiast tego wesprzeć datkiem dwie organizacje charytatywne, które były dla niego ważne - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza.

Więcej o: