Do Polski wraca silny mrz.Bdzie sonecznie, ale termometry wska nawet -20 stopni

W najbliszych dniach nad Polsk przemieci si chodny front atmosferyczny, ktry przyniesie ze sob znaczne ochodzenie. Zimniej bdzie od pitku, a w przyszym tygodniu temperatura moe spa nawet do -20 stopni poniej zera. Wystpi take przelotne opady niegu.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach termometry w Polsce wskazywały kilka stopni powyżej zera, a w niemal całym kraju występowało znaczne zachmurzenie. Ta sytuacja wkrótce ulegnie zmianie - w kolejnych dniach będzie dużo zimniej, ale też bardziej słonecznie. 

Od piątku ochłodzenie

Zimne, arktyczne powietrze nadejdzie nad Polskę już w nocy z czwartku na piątek. Piątek zapowiada się pogodnie, choć może wystąpić przejściowe zachmurzenie. Termometry pokażą od od -1 stopnia Celsjusza na wybrzeżu i w zachodniej Polsce, 0 stopni w centrum. Najcieplej będzie na południu - termometry w Krakowie i Rzeszowie pokażą do 1-2 stopni Celsjusza. Powieje silny wiatr, a drogi zrobią się śliskie.

Z każdym dniem coraz zimniej. W nocy nawet do -20 stopni

W weekend termometry pokażą od 1 stopnia na plusie na Pomorzu i w zachodniej Polsce. W pozostałych częściach kraju temperatura spadnie poniżej zera - w Warszawie i Łodzi termometry pokażą -1 stopień Celsjusza, w Tarnowie i Krakowie -2, w Lublinie - 3. Najzimniej będzie w Suwałkach - nawet do -6 stopni. Mimo mrozu, w całym kraju będzie słonecznie. Spadnie też śnieg - najwięcej (od 2-6 centymetrów) w południowo-wschodniej Polsce.

Jak prognozują synoptycy TVN Meteo, od przyszłego tygodnia temperatura w całej Polsce będzie coraz niższa, a nocami może spadać do -15 czy -20 stopni Celsjusza. W poniedziałek ochłodzenie będzie już mocno odczuwalne. Termometry pokażą od -1 stopni Celsjusza w Warszawie i Poznaniu, do -11 stopni w Kielcach, Rzeszowie i Krakowie.