Prognoza pogody na weekend 19-20 stycznia. Dużo słońca, ale chłodno

Prognoza pogody na weekend 19-20 stycznia. Czy pogoda będzie sprzyjać weekendowej aktywności na świeżym powietrzu i wypadom za miasto?
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że nadchodzące dwa dni będą słoneczne, choć stosunkowo zimne.

Pogoda na sobotę. Dużo słońca, ale chłodno

Sobota będzie dniem słonecznym, ale mimo to chłodnym. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 3 do -4 stopni. Ujemne wartości na termometrach zobaczymy w Zakopanem (-4 stopnie) oraz w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu i Krakowie (-1 stopień). Najcieplejszym miastem w sobotę 19 stycznia będzie Szczecin.

A co z opadami? Tego dnia na niebie zobaczymy sporo chmur, ale także wiele przejaśnień. Na zachodzie i w centralnej części kraju nie będzie żadnych opadów, z kolei na wschodzie mogą zdarzyć się przelotne opady śniegu. Synoptycy prognozują, że w sobotę będzie wiał słaby i zmienny wiatr, który tylko na wybrzeżu przekształci się w wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

Mapa temperatury 19.01.2019Mapa temperatury 19.01.2019 gazeta,pl

Prognoza pogody na niedzielę. Słoneczna aura się utrzyma

Pogoda w niedzielę będzie bardzo podobna to tej, która będzie z nami w sobotę. Temperatura będzie wahać się od 3 do -4 stopni i podobnie jak dzień wcześniej najcieplej będzie na północnym zachodzie, a najzimniej w górach. Podobnie jak w sobotę, w przeważającej części kraju słońce będzie często wyglądać zza chmur. W niedziele 20 stycznia będzie jeszcze mniej śniegu, niż w dni poprzednim - synoptycy przewidują, że przelotne opady śniegu mogą zdarzyć się w górach, na Podlasiu oraz na Mazurach. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: