Prognoza pogody na dziś - piątek 18 stycznia. W całym kraju przelotne opady śniegu

Prognoza pogody na dziś - piątek 18 stycznia. Czy pogoda będzie nam dziś sprzyjać? Synoptycy przewidują chłodny i dość śnieżny dzień.
Zobacz wideo

W kilku województwach obowiązują ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia, ostrzegające przed oblodzeniem. Wychodząc z domu, ubierzmy się ciepło, a jadąc samochodem, zachowajmy szczególną ostrożność.

Temperatura. Przygotujmy się na chłodny dzień

W piątek 18 stycznia w przeważającej części kraju temperatura będzie dodatnia i utrzyma się na poziomie 1 lub 2 stopni na plusie. Najcieplej będzie w Szczecinie, Zielonej Górze, Opolu, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie, gdzie termometry wskażą 2 stopnie Celsjusza, najzimniej z kolei w Zakopanem, gdzie temperatura spadnie do 2 stopni poniżej zera.

Mapa temperatury 18.01.2019rMapa temperatury 18.01.2019r Gazeta.pl

Opady. Synoptycy prognozują, że może padać śnieg

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków piątek 18 stycznia będzie dniem pochmurnym, ale w ciągu dnia nie zabraknie licznych przejaśnień i rozpogodzeń. Niemal w całym kraju mogą zdarzyć się przelotne opady śniegu, jednak nie będą to opady obfite. Tego dnia będzie wiać wiatr umiarkowany lub silny, który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na śliskie jezdnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem, które może stanowić realne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. W związku z przewidywanymi utrudnieniami, wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla pięciu województw - zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Drogi mogą być oblodzone przede wszystkim rano oraz w godzinach wieczornych. Zdejmijmy nogę z gazu i zachowajmy szczególną ostrożność.

Więcej o: