Jest data premiery filmu Sekielskiego. Dokument o pedofilii w kościele do obejrzenia za darmo

Nie w kwietniu, jak wcześniej mówiono, a w maju pokazany zostanie film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele. Film dziennikarza Tomasza Sekielskiego będzie można obejrzeć za damo w internecie.
Zobacz wideo

Na początku stycznia dziennikarz Tomasz Sekielski poinformował, że zebrał 450 tys. zł na zrealizowanie filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. "To dzięki wam (...) uda się zrealizować ten ważny film, ten potrzebny film dla ofiar, potrzebny dla prawdy i sprawiedliwości - dziękował darczyńcom Sekielski. 

Jeszcze wtedy mówiło się o prawdopodobnej premierze filmu w kwietniu. Teraz znamy już dokładną datę i formę dystrybucji - podaje serwis branżowy wirtualnemedia.pl. Premiera jest zaplanowana na 11 maja. Dokument Sekielskiego zostanie udostępniony na serwisie Youtube i będzie można go oglądać za darmo. 

Wg informacji serwisu w 11 maja film ma zostać wyświetlony też na specjalnym pokazie kinowym dla patronów oraz premiera prasowa. Wcześniej, na zamkniętym pokazie film zobaczą występujące w nim osoby. Data i miejsce tego pokazu nie będą podawane do wiadomości.  

"W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok"

Przed tygodniem Tomasz Sekielski był gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl.  - W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci - powiedział Sekielski.

- W interesie Kościoła jest oczyszczenie się ze zboczeńców, którzy założyli sutanny i krzywdzą dzieci. Nigdy nie mówiłem, że wszyscy księża to pedofile i nigdy tego nie powiem - dodał.

Kariera dziennikarska Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. W swojej pracy relacjonował wydarzenia takie m.in. wojna w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym".

W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w TVP. Później zawodowo związał się z Nowa TV, obecnie współpracuje z portalem Onet. Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

Więcej o:
Komentarze (292)
Jest data premiery filmu Tomasza Sekielskiego. Będzie dostępny za darmo
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 115 razy 87

  Przydałby się porządny dokument o roli św. Jana Pawła II w ukrywaniu pedofili.

 • c.t.k

  Oceniono 78 razy 64

  Jak można oczyścić Kościół z pedofilnych klech,skoro nawet pomnika jednego z nich nie można przenieść w inne miejsce,o zburzeniu nie mówiąc?

 • mdzj

  Oceniono 54 razy 44

  Panie Tomaszu, proszę uważać na siebie.
  Zwłaszcza, gdy po filmie o pedofilii w KK bierze sie pan za SKOKi.
  Aha... I niech Pan trzyma materiały w kilku kopiach i w bezpiecznych miejscach.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 55 razy 43

  Mam nadzieję, że w tym dokumencie padną także nazwiska tych osób, które o pedofilii wśród księży wiedziały, ale nic z tym nie zrobiły. I mam nadzieję, że tzw. "opinia publiczna" równie ochoczo wyleje falę hejtu także na nich - na tych wszystkich działaczy "Solidarności", którzy "coś tam słyszeli, ale..." Napiętnowani powinni także zostać prokuratorzy i sędziowie, którzy do tego typu spraw podchodzili "ostrożnie z uwagi na delikatną materię i dobro pokrzywdzonych". Jeśli chcemy zerwać te okowy iluzji i hipokryzji to zróbmy to, ale do końca...

 • ola-blue

  Oceniono 48 razy 40

  Moi wierzący i praktykujący znajomi zasłonią sobie oczy, zatkają uszy, zacisną w milczeniu usta. I będą udawać, że się nic nie stało albo twierdzić, że to "walka z kościołem". Pytam, czy wiara to zgoda na zło?

 • pinio67

  Oceniono 45 razy 37

  Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych
  Powiedziałbym, że słowo "bożych" bardziej zasługuje na cudzysłów

 • louis_von_cypher

  Oceniono 39 razy 33

  trzymam kciuki, ale boję się. Nie takich gości likwidował kościół jak nie było z nimi po drodze. Kościoł to organizacja hosztaplersko-mafijna. Powodzenia.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 40 razy 32

  wolactwo jest tak zindoktrynowane, ze film może obrócić się przeciw reżyserowi, o co będą zabiegały dzieciojeby w koloracie.

 • didej007

  Oceniono 47 razy 31

  Jak wiadomo religia powstała wtedy, kiedy pierwszy inteligentny człowiek spotkał pierwszego głupka. Kościół nie da się zaorać dopóty dopóki tych drugich będzie więcej. A więc nigdy, zmienia się tylko kwestia skali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX