Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Czy 20 stycznia to niedziela handlowa? Podpowiadamy, czy jutro będzie można zrobić zakupy, czy też nie.
Zobacz wideo

Z kalendarza niedziel handlowych na 2019 rok wynika, że 20 stycznia nie będzie niedzielą handlową, co oznacza, że zamknięte będą zarówno supermarkety, takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco, jak i sklepy w galeriach handlowych. Na możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni - kolejna niedziela handlowa wypada 27 stycznia.

Niedziele handlowe 2019. Kto może handlować pomimo zakazu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele wyszczególnia 32 typy sklepów, które mogą być otwarte w każdą niedzielę. Należą do nich m.in. apteki, sklepy w lecznicach dla zwierząt, stacje benzynowe czy sklepy z pamiątkami. W niedziele takie jak 20 stycznia możemy kupić coś także w punkcie gastronomicznym, w instytucji kultury lub w przedsiębiorstwie, którego działalność opiera się przede wszystkim na obsłudze turystów, a więc np. w hotelu lub w sklepie na dworcu. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe - styczeń 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 9 razy 7

  'Na możliwość zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni - kolejna niedziela handlowa wypada 27 stycznia.'

  O niczym innym nie marzę jak tylko o tym aby zrobić kuźwa zrobić zakupy w niedzielę, śnią mi się nocami zakupy w niedzielę 27 stycznia, nie mogę się doczekać, pieszczę się myślą jak będę chodził miedzy półkami i przebierał w pietruszkach, marchewkach, ziemniakach i cebuli a widok wędlin, ryb i mięsa, które będę kupował w niedzielę 27 stycznia jest myślą natrętną. Specjalną uwagę poświęcę stoisku z makaronami gdzie oddam się religijnej kontemplacji na temat dogmatyki Wielkiego Potwora Spagetti.
  Was nieźle pogięło skoro wyobrażacie sobie, że zakupy w niedzielę 27 stycznia są warte egzaltowanych informacji na ten temat. Mogę was zapewnić, że większość ludzi ma pierdyliony sposobów na bardziej interesujące spędzenie niedzieli niż zakupy.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 6 razy 6

  UZi, skoro sklepy jutro zamknięte, zrób mi zakupy dzisiaj, ok. Lista poszła.

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 4

  Warto każdego dnia pamiętać PiS to nie tylko mordercy z krwią Adamowicza, Szczęsnego, Stachowiaka na rękach, ale to tez chamska prymitywna mafia, które chce przemocą narzucać innym Polakom, jak mają żyć w każdym przejawie tego życia.
  I na to zgody nie ma. Gorsi bandyci niż Kaczyński tak postępować z Polakami próbowali i każdy z nich tego pożałował.
  Wybory za pare miesięcy, będzie okazja zamknąć PiS za kratami, gdzie ich miejsce.
  ps.
  Gazeta.pl - dzięki za tekst i prosze o następne, w każdą sobotę.

 • stefan4

  Oceniono 4 razy 4

  Tytuł: ,,Czy sklepy będą jutro otwarte?''
  Mniej miejsca zająłby Wam tytuł ,,Sklepy będą jutro zamknięte'' albo (w jakiś inny tydzień) ,,Sklepy będą jutro otwarte''.
  Zobaczcie, ile jest komentarzy do tych Waszych rewelacji sklepowych -- widać, że na to prawie nikt nie klika, najwyżej żeby z Was pokpić.. Po co, miałby klikać, skoro zasada jest powszechnie znana i prosta. A tym kilku osobom, które jej nie znają, ułatwilibyście życie podając w tytule odpowiedź zamiast pytania.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  ...a czy kościoły jutro będą otwarte...?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  i to jest skutek pomysłów związku "S" po przewodnictwem kacperkowego Dudy!
  W sobotę 19. stycznia nie wiadomo, CZY SKLEPY JUTRO BĘDĄ OTWARTE...

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Rezim = zabojstwa (na zlecenie), obelzywa propaganda, gospodarka centralnie sterowana, kult religijny/swiecki, duzo zakazow i ingerencja w zycie prywatne ludzi, inwigilacja (telefony)....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX