Groził prezydentowi Radomia: "Witkoski będziesz nastempny". Trafił w ręce policji

Policja zatrzymała mężczyznę, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Radomia. Podejrzanego ujęto w Gdańsku. Obecnie jest przewożony do radomskiej prokuratury.
Zobacz wideo

Radomianin, który przebywał w Gdańsku, zamieścił wpis "Witkowski, będziesz nastempny" [pis. org. - red.]. Dołączył zdjęcie, na którym w pień drzewa wbity był nóż. Jak mówi Mateusz Tyczyński, szef Kancelarii Prezydenta Miasta Radomia, o sprawie niezwłocznie powiadomiono policję. Jego zdaniem, eskalacja przemocy, która zakończyła się śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, każe każdą taką sytuację traktować bardzo poważnie.

- Urzędnicy nie są w stanie ocenić czy groźby, kierowane w internecie pod adresem prezydenta miasta są realne, dlatego wszystkie takie przypadki będą zgłaszane na policję - dodał Mateusz Tyczyński.

Sprawę potraktowano priorytetowo - zapewnia Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Prawie natychmiast po przyjęciu zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ustalono dane i adres autora wpisu. Okazał się nim być radomianin przebywający w Gdańsku. Za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat więzienia.

Kilkunastu zatrzymanych ws. gróźb

O zwiększonej aktywności policji w kontekście gróźb rozmawialiśmy we wtorek z rzecznikiem Komendy Głównej Policji Mariuszem Ciarką. 

- W ciągu ostatnich 24 godzin policja zatrzymała m.in. 24-latka, który groził prezydentowi Olsztyna, 41-latka spod Poznania, który groził prezydentom Poznania i Wrocławia, mężczyznę z Dolnego Śląska, który groził włodarzowi Wrocławia i 72-latka z Warszawy, który groził Andrzejowi Dudzie. Funkcjonariusze zatrzymali także kilka osób, które pisały bardzo ogólnie, m.in. 16-latka, który w mediach społecznościowych napisał, że "warto byłoby pocałować taką kosą niektórych prezydentów" czy 26-latka z Torunia, którego zatrzymano razem z 46-letnią matką za pochwalanie ataku na Pawła Adamowicza - mówił Ciarka w rozmowie z Gazeta.pl.

Zwierzchnik policji minister Joachim Brudziński po kilkunastu zatrzymaniach apelował o "powstrzymanie złych emocji" i zapewniał, że działania policji "będą konsekwentne i surowe".

Więcej o:
Komentarze (139)
Groził prezydentowi Radomia: "Witkoski będziesz nastempny". Trafił w ręce policji
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 95 razy 93

  Panie ministrze a kiedy nastąpi zatrzymanie posłanki Pawłowicz i posła Tarczyńskiego?

 • marrob

  Oceniono 68 razy 68

  " "Witkowski, będziesz nastempny" Nie mam żadnych (!) wątpliwości. Suweren pisowski to napisał.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 49 razy 49

  Sami ich wystymulowali do agresji a teraz chlubią się, że ich za to represjonują. To tak jakby strażak podpalał domy a potem zaszczycił się,że je gasi.

 • ochujek

  Oceniono 44 razy 42

  Jak to się policja obudziła. Wcześniej nie reagowali na zgłoszenia pogróżek, chronili marsze narodowców, ścigali kobiety protestujące przeciw faszyzmowi, spacerujące z białymi różami i pobitego KODowca.

 • cozano

  Oceniono 41 razy 41

  Jak widać ostra walka z poprawnością polityczną, hołubienie otwartej agresji słownej, pzymykanie oczu na chamstwo i odwoływanie się do najgorszych instynktów zaczęło przynosić efekty.

 • jurek4491

  Oceniono 39 razy 37

  Czy nie jest to dziwne że wszystkie groźby padają pod adresem prezydentów niezależnych i z Platformy , wnioski nasuwają się same .

 • walkirrr

  Oceniono 33 razy 33

  potempiam alem rozumię

 • emadox1327

  Oceniono 30 razy 30

  No to Brudziński masz pełne ręce roboty, tylko nie oszczędzaj swoich, bo naród PAMIĘTA każdego i każdą siewcę nienawiści. Nazistów i kiboli otoczyć specjalnym nadzorem.
  I własny niewyparzony dziób weź na kłódkę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX