Owsiak o ustąpieniu z funkcji prezesa: Jestem w rozsypce. Fundacja WOŚP przyjęła jego rezygnację

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyjęła rezygnację Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa zarządu. On sam przekonuje, że nie należy się martwić o WOŚP. - Pracujemy, jestem tutaj, nie jestem po prostu prezesem - mówił.

Jerzy Owsiak powiadomił o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP niedługo po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dodał, że dalej będzie pracował w firmie, ale nie będzie podejmował żadnych decyzji.

Na stronie Orkiestry pojawiła się uchwała zarządu, który przyjął rezygnację Owsiaka:

Zarząd przyjmuje do wiadomości rezygnację Jerzego Owsiaka z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak pozostaje członkiem Zarządu Fundacji. Do czasu wyboru nowego Prezesa Zarządu Fundacji funkcję prezesa zarządu pełnić będzie Piotr Burczyński - Wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Krótko przed publikacją uchwały Owsiak był pytany o akcję #MuremZaOwsiakiem. - Niech się naród obudzi po prostu. Jesteśmy w takim złym stanie, my, Polacy, w takim niedobrym położeniu, tak bardzo się nie lubimy - powiedział dziennikarkom. Dodał, że "jest w rozsypce". 

Jednocześnie Owsiak tłumaczył, że fundacja nie przestaje funkcjonować, a on sam będzie w niej pracował. - To nas motywuje do tego, żeby funkcjonować jeszcze lepiej. Jest trójka ludzi, która będzie prowadziła fundację i będzie to robiła zawodowo, będzie to robiła bardzo dobrze - wyjaśniał. - My pracujemy, kupujemy sprzęt, jestem też tutaj, nie jestem po prostu prezesem Fundacji - dodał. 

Więcej o: