Internet #MuremZaOwsiakiem. Szefa WOŚP wspierają artyści, dziennikarze i politycy

Artyści, dziennikarze, politycy i osoby prywatne masowo udostępniają w internecie hashtag #MuremZaOwsiakiem. To wyraz wsparcia i próba odwiedzenia Jurka Owsiaka od decyzja o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której przewodził od 27 lat.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia po tym, jak  podczas 27. finału WOŚP został zaatakowany nożem przez Stefana W. Krótko po informacji o śmierci Adamowicza Jerzy Owsiak poinformował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

- Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - mówił Owsiak. Jak dodał, dalej będzie pracował w firmie, ale nie będzie podejmował żadnych decyzji. 

#MuremZaOwsiakiem. Internet reaguje na rezygnację prezesa WOŚP

Decyzja Owsiaka od początku spotkała się z dużym sprzeciwem osób wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jako pierwsza z apelem o zmianę decyzji zwróciła się do niego Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

"Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem" - napisała na Twitterze. 

Z apelem do prezesa WOŚP zwróciła się na swoim blogu także siostra Małgorzata Chmielewska"Proszę, weź głęboki oddech i nie rezygnuj. To prośba nie tylko moja, lecz także moich Przyjaciół i tysięcy ludzi dobrej woli" - apelowała w emocjonalnym wpisie. 

Anna Dymna z fundacji Mimo Wszystko w opublikowanym przez siebie oświadczeniu stwierdziła z kolei: "Ataki na Jurka Owsiaka są w tym dramatycznym momencie bardzo okrutne oraz szkodliwe. Nie dziwię się, że Jurkowi po prostu pękło serce. Nie powinniśmy jednak pozwolić, by przestał kierować Orkiestrą. Jurek jest nam wszystkim bardzo potrzebny".

Zobacz też: Czytelnicy Gazeta.pl proszą Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował. "Graj dalej, WOŚP to ty"

Aktorzy, politycy i dziennikarze z apelem do Owsiaka. "Zostań"

W ramach solidarności z Jerzym Owsiakiem, internauci powołali do życia hashtag #MuremzaOwsiakiem, który w ciągu jednego dnia stał się jednym z najpopularniejszych haseł na Facebooku i Twitterze. Do Owsiaka płyną tysiące wpisów z wyrazami wsparcia i prośbami o nierezygnowanie z punkcji prezesa WOŚP. Można w nich przeczytać, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Owsiakiem na czele powinna grać "do końca świata i o jeden dzień dłużej", jak zapowiadano podczas kolejnych finałów.

Oprócz tysięcy osób prywatnych, w akcję zaangażowało się wiele osób publicznych. Z apelami o pozostanie na stanowisku zwracają się do Owsiaka m.in. aktorzy, celebryci i piosenkarze.

"Oczywiście masz prawo do każdej decyzji, ale proszę przemyśl ją jeszcze. Stoję murem za Tobą razem z milionami innych ludzi" - napisała aktorka Maja Ostaszewska.

Wyrazy wsparcia dla prezesa fundacji WOŚP zamieściły też m.in. Krystyna Janda i  Maria Peszek, a także wiele innych znanych osób, między innymi Olga Bołądź, Kinga Rusin, Małgorzata Rozenek i Natalia Kukulska.

W akcję angażują się również politycy. "Chcę podziękować. Za budowę lepszej Polski.To dzieło musi i będzie trwać#MuremZaOwsiakiem" - napisał na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Wyrazy wsparcia dla Jerzego Owsiaka wyrazili również m.in. były marszałek Sejmu Marek Borowski i Wanda Nowicka.

"Sprzęt zakupiony dzięki @fundacjawosp od lat pomaga ratować zdrowie i życie pacjentów warszawskich szpitali. Dlatego #Warszawa stoi #MuremZaOwsiakiem!" - czytamy we wpisie zamieszczonym na Twitterze Miasta Stołecznego Warszawy.

"Apeluję do Jurka Owsiaka, aby nie rezygnował ze swojej funkcji" - napisała Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej".

"Zupełnie niebywała i pozytywna jest ta akcja #MuremZaOwsiakiem. Zwłaszcza że włączyły się w nią młode gwiazdy, artyści, Instagramerzy o milionowych zasięgach, ludzie mający ogromny wpływ na nastolatków. Szacun" - dodał Janusz Schwertner z Onetu.

Więcej o:
Komentarze (134)
Internet #MuremzaOwsiakiem. Szefa WOŚP wspierają artyści, dziennikarze i osoby publiczne
Zaloguj się
 • oyesu

  Oceniono 22 razy 16

  Pan Owsiak jest jednym z najwybitniejszych osob jakie wydała ta ziemia, na rowni z JP2, Skłodowska, Szopenem, Ludwikem Rajchmanem

 • obidient1

  Oceniono 16 razy 14

  Panie Owsiak rozumiem pana decyzję ale niech mi pan wierzy większość Polaków pana popierają i proszą , to nie koniec świata kieruj WOŚP Prosimy!

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 20 razy 14

  To nie Ty powinieneś zrezygnować.
  To ONI powinni się usunąć. Na zawsze.
  Ty jesteś pozytywnym symbolem normalnej Polski.
  ONI są tym brunatnym symbolem złej Polski.
  Podział się wyraźnie zaznaczył i od niego nie ma odwrotu. Do zakopywania wyrwy, jak powstała na skutek brunatnych sił zła, potrzebny jest ktoś. Ty jesteś tym KIMŚ.
  Wolność wyboru vs. wybór wolności. Ty i My.
  Bo IM już nie pozwolimy mieszać.
  Cofnij taśmę. Nagraj nową ścieżkę.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 12

  Psychopaci i Szaleńcy triumfują!
  Z każdym kolejnym przebitym polskim Sercem!

 • norton2

  Oceniono 15 razy 11

  Jurku jesteś NAM potrzebny - nie możesz NAS tak opuścić.
  Pawłowicz by się cieszyła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jael53

  Oceniono 15 razy 11

  Zostaniemy zatem z Krystyną Pawłowicz i tabunem wzniecających zbliżone uczucia. Oni, niestety, nie wybiorą prywatności.

 • atlas41

  Oceniono 12 razy 10

  Czlowiek ktory wydobywal z Polakow to co w nich najlepsze pod wplywem bezpardonowych i chamskich atakow na niego postanowil odejsc, to jest potworne, zrobmy wszystko aby pan Owsiak zmienil zdanie, jest potrzebny nam wszystkim

 • apm1947

  Oceniono 20 razy 10

  WOŚP nie jest już potrzebna.Oni już zrobili dostatecznie dużo .Wystarczy cofnąć finansowe dotacje dla kościoła kat. i przeznaczyć chociaż 50% z tego na potrzeby służby zdrowia. Oczywiście rozdział pod kontrolą społeczną. Owsiakowi i WOŚP dziękujemy z całego serca. A wszystkim opluwaczom pokazujemy środkowy palec.

 • hastatrespasos

  Oceniono 11 razy 9

  Kronika zapowiedzianej śmierci – tak tytułem powieści Garcii Marqueza, można określić zamordowanie Pawła Adamowicza – przecież kryminaliści mieniący się patriotami drukowali jego nekrolog lata temu. Uchodziło im to bezkarnie, tak jak autorom licznych pogróżek pod adresem Owsiaka. Trudno więc się dziwić, że pod ciężarem bezpodstawnych oskarżeń załamał się. Ale jego wrogowie będą się mścić za jego niewinność do końca jego dni. Oświadczenie Jurka, że czuje się odpowiedzialny za śmierć prezydenta Gdańska wymaga takiego komentarza: winę za ten mord z natury polityczny, ponoszą hejterzy ze sPISku i fani tej bandy. Także sługusi prowokatora generalnego skazujący Owsiaka za rzekomą obrazę wścieklicy KP udającej profesorkę: to ona obraża i Jurka, i wszystkich ludzi każdym swym agresywnym wygłupem; za o powinna być pociągnięta, wg starego dowcipu, za najdalej wystające konsekwencje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX