Nieoficjalnie: Pogrzeb Pawła Adamowicza obędzie się w sobotę w Gdańsku

Pogrzeb Pawła Adamowicza ma odbyć się w sobotę w Gdańsku - nieoficjalnie informuje PAP. Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek. Prezydent Gdańska nie przeżył ataku nożownika.
Zobacz wideo

Kiedy odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza? Jak udało się nieoficjalnie ustalić Polskiej Agencji Prasowej pogrzeb prezydenta Adamowicza ma odbyć się w sobotę.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Pogrzeb zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w Gdańsku

W całej Polsce władze miast ogłaszają żałobę. Również prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Po pewnych początkowych trudnościach żałobę udało się ogłosić również w Gdańsku. 

Czytaj więcej: Gdańsk. Wojewoda "nie miał podstaw do wprowadzenia" żałoby. Po telefonie Brudzińskiego już są

We wtorek wojewoda pomorski Dariusz Drelich poinformował również, że żałoba obejmie całe województwo pomorskie. To odpowiedź "na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej". Żałoba potrwa od wtorku do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza.

Paweł Adamowicz nie żyje

Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę podczas finału WOŚP w Gdańsku. Na scenę, na której trwało "Światełko do nieba", wdarł się mężczyzna i trzykrotnie ugodził prezydenta Gdańska nożem. Prezydent Adamowicz był reanimowany jeszcze na miejscu, a następnie przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przeszedł operację. Adamowicz ją przeżył, ale jego stan nie był stabilny. Lekarze informowali, że doszło do poważnego niedotlenienia organizmu. 

W poniedziałek po godzinie 14 lekarze poinformowali, że życia Pawła Adamowicza nie udało się uratować. 

Nożownik to Stefan W. Mężczyzna natychmiast trafił w ręce policji. Prokuratura przesłuchała już nożownika i postawiła mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Więcej o: