Szef "Wiadomości" odpowiada na zarzuty: To były "najbardziej drastyczne" wypowiedzi polityków

Szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski odpowiedział krytykom ostatniego wydania programu. Okazuje się, że zwroty "wyginiecie jak dinozaury" redakcja programu uznała jako "najbardziej drastyczne" i "wzywające wprost do stosowania przemocy" przykłady wypowiedzi polityków.
Zobacz wideo

Szef "Wiadomości" i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski zamieścił na Twitterze wyjaśnienia dot. jednego z materiałów wyemitowanych wczoraj w programie.

Jak opisywaliśmy w Gazeta.pl, krytyka materiałów TVP z 14 stycznia wzięła się z jednostronnego przedstawienia przez autorów "Wiadomości" problemu mowy nienawiści. Wskazano polityków opozycji, pomijając przypadki, gdy to przedstawiciele obecnej władzy przekraczali granice.

Olechowski na Twitterze odniósł się do krytyki, także ze strony dziennikarzy, stwierdzając, że w materiałach TVP wyemitowano "najbardziej drastyczne" przykłady na mowę nienawiści.

Szanowni państwo, materiał "Wiadomości" TVP o tzw. mowie nienawiści prezentował przykłady nieakceptowalnych wypowiedzi polityków - te najbardziej drastyczne, wzywające wprost do stosowania przemocy fizycznej. To było jedyne kryterium doboru tych konkretnych cytatów

- napisał Olechowski.

Olechowski nie wyjaśnił jednak, jak to się stało, że jako "drastyczny" i "nawołujący do stosowania przemocy fizycznej" oceniono fragment wypowiedzi Donalda Tuska, w którym mówi w Sejmie do - zapewne - polityków PiS, ze "wymrą jak dinozaury".

Więcej o: