IMiGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla dwóch województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wylania rzek. Trzeci - najwyższy - stopień ostrzeżenia wydany został dla województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. 
Zobacz wideo

W gminie Odolanów w województwie wielkopolskim, woda na rzece Kuroch przekroczyła stan alarmowy i dalej będzie przybierać.

Wzrosty powyżej stanu alarmowego prognozowane są również w województwie dolnośląskim: w Kanclerzowicach, na Sąsiecznicy, i w Rzeszotarach, na Czarnej Wodzie. Natomiast stan ostrzegawczy może zostać przekroczony na Widawie w Krzyżanowicach. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia dla województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tym ostatnim, w związku z prognozowanym silnym wiatrem z północy, poziom wody na Zalewie Szczecińskim wzrośnie powyżej stanów ostrzegawczych, z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. 

Jak zapowiadają synoptycy dziś w Polsce zachodniej i centralnej będzie padać deszcz. Śnieg wystąpi na wschodzie i na południu kraju.