Paweł Adamowicz nie żyje. W gdańskim ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę. We wtorek rano w gdańskim ratuszu została wystawiona księga kondolencyjna. Każdy może się do niej wpisać.
Zobacz wideo

Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł w wyniku obrażeń, które odniósł podczas ataku nożownika. Mężczyzna zaatakował prezydenta Gdańska w niedzielę podczas "Światełka do nieba". 

Kondolencja dla Pawła Adamowicza

Na oficjalnym profilu miasta Gdańsk na Facebooku pojawiła się informacja, że we wtorek o godzinie 10 zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. 

Będzie znajdowała się w wieloletnim miejscu pracy Pawła Adamowicza - w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Dokładnie w sali nr 107 na pierwszym piętrze

Do księgi kondolencyjnej mogą wpisać się wszyscy. Księga będzie wystawiona do 18 stycznia, do godziny 15.

Atak na Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę podczas finału WOŚP w Gdańsku. Na scenę wdarł się mężczyzna i trzykrotnie ugodził prezydenta Gdańska nożem. Prezydent Adamowicz był reanimowany jeszcze na miejscu, a następnie przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przeszedł operację. Adamowicz ją przeżył, ale jego stan nie był ustabilizowany. Lekarze informowali, że doszło do poważnego niedotlenienia organizmu. 

W poniedziałek po godzinie 14 lekarze poinformowali, że życia Pawła Adamowicza nie udało się uratować. 

Nożownik to Stefan W. Mężczyzna natychmiast trafił w ręce policji. Prokuratura przesłuchała już nożownika i postawiła mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Więcej o: