Czytelnicy Gazeta.pl proszą Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował. "Graj dalej, WOŚP to ty"

Decyzja Jerzego Owsiaka o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wywołała kontrowersje. Wiele osób uważa, że założyciel WOŚP powinien pozostać na stanowisku. "Odejście oznaczałoby, że przeciwnicy WOŚP wygrali. Że wygrało zło" - piszecie w komentarzach.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po tym, jak w niedzielę wieczorem podczas 27. finału WOŚP został zaatakowany nożem przez Stefana W. Jerzy Owsiak krótko po informacji o śmierci prezydenta Gdańska poinformował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

- Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - mówił podczas konferencji Owsiak. Jak dodał, dalej będzie pracował w firmie, ale nie będzie podejmował żadnych decyzji. 

Kontrowersje wokół rezygnacji Owsiaka. "To już nie będzie ta sama Orkiestra"

Decyzja Jerzego Owsiaka o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP wywołała lawinę komentarzy.Część osób rozumie decyzję Jerzego Owsiaka, jednak większość komentujących się z nią nie zgadza. Większość osób, które komentują tę decyzję na Facebooku Gazeta.pl uważa, że Jerzy Owsiak nie powinien odchodzić, bo to on jest twarzą fundacji, która przez ostatnich 27 lat przyczyniła się do zebrania miliardów złotych na rzecz chorych i potrzebujących. Do prezesa WOŚP płyną słowa otuchy, a wiele osób zachęca go do zmiany decyzji.

Jurek, jesteś potrzebny. WOŚP to twoja zasługa, to twoja ciężka praca i twoja determinacja. Tylko ty potrafisz tak zjednoczyć ludzi. Nie daj się zastraszyć i nie rezygnuj!
Nie. Jurku Owsiaku, poruszałeś miliony ludzi przez 27 lat! Wydobyłeś z ludzi to, co najlepsze! Jesteś cudotwórcą, któremu udało się jednoczyć ludzi ponad podziałami
Bez Ciebie to już nie będzie ta Orkiestra. Jesteś najlepszy
Nie wolno Ci odejść, porzucić największego dobra, nikt na to się nie zgodzi. Ten potwór nienawiści nie może nas pokonać!
Niech pan tego nie robi. Panie Jurku, nie wolno Panu brać do siebie tej tragedii i poddać się

- czytamy w komentarzach.

"To by znaczyło, że przeciwnicy WOŚP wygrali"

Wiele osób wskazuje, że rezygnując z funkcji prezesa WOŚP Jerzy Owsiak dałby satysfakcję wszystkim przeciwnikom fundacji i osobom, które posługują się językiem nienawiści.

To by znaczyło, że przeciwnicy WOŚP wygrali. Że wygrało zło. Ja się nie zgadzam:(
Nie można się poddawać, im właśnie o to chodzi cały czas. Jurek, graj dalej
Nie daj im satysfakcji, ludzie w ciebie wierzą całym sercem
To nie Ty powinieneś odejść. Niech znikną z naszego życia publicznego siewcy nienawiści. Ty szerzysz miłość i dobro. Nie poddawaj się. Nie zostawiaj nas. Gramy z Tobą. WOŚP TO TY!
To nie Owsiak, tylko nasz rząd powinien podać się do dymisji za taką mowę nienawiści

- piszecie w komentarzach.

W komentarzach przeważają wyrazy wsparcia dla Jurka Owsiaka i prośby o zmianę jego decyzji. Niektórzy piszą jednak, że nie dziwią się prezesowi WOŚP, który przez ostatnie lata wielokrotnie musiał mierzyć się z atakami na swoją fundację.

Bardzo mądry, dobry i wyważony człowiek. Szkoda, że ten kraj nie dorósł do niego. Smutek ogromny...
Nie ma co się dziwić .... Człowiek ma dość obelg i nienawiści
Nie dziwię się jego decyzji. Wielki szacunek dla niego za to, że tak długo to znosił. Dla niego i świętej pamięci prezydenta będziemy grać dalej na przekór wszystkim i wszystkiemu

- wskazują osoby, które rozumieją decyzję Jerzego Owsiaka o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP.

Więcej o: