Paweł Adamowicz nie żyje. Abp Gądecki: Miłosiernego Boga proszę o życie wieczne dla zmarłego

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski złożył kondolencje po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. "Potrzebujemy wspólnej modlitwy i refleksji, aby już nigdy więcej nie powtórzyły się podobne wydarzenia" - napisał duchowny.

Kondolencje po śmierci Pawła Adamowicza pojawiły na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski. "W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia żonie, dzieciom i tym wszystkim, których dotknęła śmierć śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Miłosiernego Boga proszę o życie wieczne dla Zmarłego i o ukojenie bólu wszystkich pogrążonych w żałobie" - napisał w oświadczeniu przewodniczący KEP, arcybiskup Stanisław Gądecki.

Paweł Adamowicz nie żyje. Episkopat składa kondolencje

Abp Gądecki stwierdził, że "zamach na Prezydenta Gdańska i jego śmierć wstrząsnęły całym społeczeństwem, wierzącymi i niewierzącymi, ludźmi o różnych poglądach społecznych i politycznych".

W tych trudnych momentach wszyscy potrzebujemy jedności i wspólnoty. Potrzebujemy wspólnej modlitwy i refleksji, aby już nigdy więcej nie powtórzyły się podobne wydarzenia. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

- napisał przewodniczący KEP.

"Mroczne zaćmienie człowieka"

Z kolei podczas wcześniejszej konferencji abp Gądecki skomentował skandaliczny wpis na Twitterze ks. Jacka Dunina-Borkowskiego. Duchowny napisał: "Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?". - To jest mroczne zaćmienie człowieka - tak te słowa skomentował abp Gądecki.

Do śmierci Pawła Adamowicza odniósł się także abp Sławoj Leszek Głódź. - Tę śmierć przeżywam tragicznie, serce przestało bić dla rodziny, dla Gdańska, dla całej naszej społeczności i dla Polski - stwierdził w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną metropolita gdański.