Ochojska o rezygnacji Jerzego Owsiaka po śmierci Adamowicza: Nie on jest źródłem tego zła

W związku ze śmiercią Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak ogłosił rezygnację z funkcji prezesa WOŚP. Zdaniem Janiny Ochojskiej to nie jest właściwa decyzja. - Nie Jurek Owsiak jest źródłem tego zła - stwierdziła szefowa PAH.

Jerzy Owsiak w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP. - Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady - stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji.

Owsiak rezygnuje po śmierci Pawła Adamowicza. Ochojska komentuje

Informację o rezygnacji Owsiaka skomentowała w rozmowie z TVN24 Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. - To jest problem, że zgłaszane na policję fakty hejtu, gróźb nie są brane pod uwagę i wiele osób życia publicznego, również zarządzających organizacjami pozarządowymi, spotyka się z takim hejtem - powiedziała Ochojska. - Jurek, nie możesz brać na siebie tego, co się wydarzyło, bo te hejty i ta nienawiść, groźby, które miały miejsce przez tyle lat, one nie ustaną z powodu twojego ustąpienia - dodała szefowa PAH.

Czytaj też:  Paweł Adamowicz nie żyje. Janina Ochojska: może jego śmierć będzie opamiętaniem dla Polaków

Janina Ochojska: Nie Jurek Owsiak jest źródłem tego zła

Janina Ochojska stwierdziła też, że celem hejtu nie jest Owsiak sam w sobie, a "dzieło, które tworzy". - Są ludzie, którym to się nie podoba, że czynione jest dobro. Chcą podzielić nas, Polaków. Nie podoba im się to, że jednoczysz ludzi wokół czegoś, co jest wspaniałe - powiedziała. I dodała:

Nie Jurek Owsiak jest źródłem tego zła, które się stało, ale my, wszyscy Polacy, którzy pozwalają na to, by hejty i groźby były bezkarne. Coś musi się stać, by osoby, które wyrażają słownie nienawiść, ponosiły za to konsekwencje. To na razie jest bezkarne i ta bezkarność właśnie spowodowała śmierć prezydenta Adamowicza