Lekarze o stanie Pawła Adamowicza: Serce i płuca nie pracują samodzielnie, walczymy

Paweł Adamowicz nadal walczy o życie w gdańskim szpitalu. Podczas konferencji lekarze poinformowali, że prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie. "Rokowania są niepewne. Walczymy" - mówi przedstawiciel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
Zobacz wideo

Paweł Adamowicz od niedzieli wieczorem przebywa w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Tam przeprowadzono operację. Paweł Adamowicz przeżył trwającą pięć godzin operację, ale jego stan jest bardzo poważny. 

Krótko po południu odbyła się kolejna konferencja prasowa, w której uczestniczyli lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, minister zdrowia Łukasz Szumowski i rzeczniczka Pawła Adamowicza Magdalena Skorupka-Kaczmarek. 

Stan jest nadal bardzo ciężki. Rokowania są niepewne. Nadal potrzebujemy jeszcze czasu. Walczymy

- powiedział przedstawiciel szpitala.

O życie prezydenta Gdańska walczy dziewięciu specjalistów. Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie, maszyna zastępuje również pracę serca. Lekarze informują, że walczą teraz o życie prezydenta Gdańska. 

Kolejna konferencja dotycząca stanu zdrowia Pawła Adamowicza odbędzie się wieczorem. 

Stan Pawła Adamowicza. "Poważne niedotlenienie organizmu"

W poniedziałek rano dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, informował, że stan zdrowia Pawła Adamowicza nadal nie jest ustabilizowany. Doszło do poważnych urazów - rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. Dodawano, że urazy i utrata dużej ilości krwi, doprowadziły do poważnego niedotlenienia organizmu.

Zobacz także:  Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza Lekarz: Doszło do niedotlenienia

Więcej o: