Groził prezydentom Poznania i Wrocławia. 41-latek zatrzymany po interwencji Brudzińskiego

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 41-latka, który groził w mediach społecznościowych prezydentom Poznania i Wrocławia. Sprawę przekazał na policję szef MSWiA Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Poseł PSL-UED (obecnie w klubie Nowoczesna) Jacek Protasiewicz poinformował szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego za pośrednictwem Twittera o niepokojącym komentarzu, który zauważył w jednej z dyskusji w sieci.

Użytkownik Cezary O. sugerował, że po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza powinno dojść do podobnej napaści na prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Przekazałem pański wpis Policji. Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwzględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje

- odpisał Protasiewiczowi w niedzielę minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

W poniedziałek przed południem rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował, że udało się zatrzymać autora wpisów.

Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41-latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości

- napisał Borowiak w komunikacie.

Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został kilkukrotnie ugodzony nożem.

W nocy przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie - to poważna rana serca, rana przepony oraz rany jamy brzusznej.

Adamowicz jest pod pełną kontrolą na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest podłączony do aparatury, która wspomaga wszystkie jego funkcje krążeniowo-oddechowe.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (288)
Groził prezydentom Poznania i Wrocławia. 41-latek zatrzymany po interwencji Brudzińskiego
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 111 razy 97

  Teraz będzie szpagat, którego nie zrobi nawet Van Damme - jak tu aresztować suwerena i wmówić mu, że to robota opozycji?

 • gaissa

  Oceniono 78 razy 72

  I teraz Brudziński będzie musiał masowo zatrzymywać zwolenników swojej partii. Jak żyć, panie premierze, jak żyć?

 • zdybka1

  Oceniono 79 razy 69

  Dodam jeszcze, co z tymi, ktorzy wydawali wyroki smierci na Adamowicza i innych ?
  Co z tymi, ktorzy oficjalnie stawiali szubienice ? Tez rzad pisu rozprawi sie z nimi czy tylko palcem pokiwa i pogrozi ? Miedlar smieje sie z was pisie.

 • lblblblb

  Oceniono 74 razy 64

  A co z Pawłowicz? Drugim największym siewcą podłości i nienawiści w IV RP ?
  Pierwszego nie aresztują bo się boją.

 • motyw4

  Oceniono 57 razy 47

  ech... kilka lat nic, umarzanie spraw, powoływanie się na wolność wypowiedzi i takie tam a teraz popisówa - zatrzymanie w kilka godzin matoła, który wypisywał głupoty w sieci :/ zatrzymanie jak najbardziej słuszne - ale czy to pierwszy taki wpis?

 • bmarten

  Oceniono 48 razy 46

  Jo-jo powinien zatrzymać i przesłuchać swego szefa, który od 2015r. nawołuje do nienawiści, czego szczytowym momentem było pełne nienawiści i obelg wystąpienie tego zasrańca w sejmie ze słowami o "kanaliach", które rzekomo "zamordowały" jego brata-kartofla.

 • agaton.tona

  Oceniono 45 razy 39

  A tych z nienawistnymi transparentami z marszu niepodległości udało się wreszcie zidentyfikować z filmików? Czy nadal szukacie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX