Groził prezydentom Poznania i Wrocławia. 41-latek zatrzymany po interwencji Brudzińskiego

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 41-latka, który groził w mediach społecznościowych prezydentom Poznania i Wrocławia. Sprawę przekazał na policję szef MSWiA Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Poseł PSL-UED (obecnie w klubie Nowoczesna) Jacek Protasiewicz poinformował szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego za pośrednictwem Twittera o niepokojącym komentarzu, który zauważył w jednej z dyskusji w sieci.

Użytkownik Cezary O. sugerował, że po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza powinno dojść do podobnej napaści na prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Przekazałem pański wpis Policji. Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwzględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje

- odpisał Protasiewiczowi w niedzielę minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

W poniedziałek przed południem rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował, że udało się zatrzymać autora wpisów.

Mężczyzna, który na Twitterze groził Prezydentowi Poznania i Wrocławia został dzisiaj zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41-latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości

- napisał Borowiak w komunikacie.

Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został kilkukrotnie ugodzony nożem.

W nocy przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie - to poważna rana serca, rana przepony oraz rany jamy brzusznej.

Adamowicz jest pod pełną kontrolą na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest podłączony do aparatury, która wspomaga wszystkie jego funkcje krążeniowo-oddechowe.

Zobacz wideo
Więcej o: