Zastępczyni Pawła Adamowicza: "Proszę i błagam, nie wolno nam teraz eskalować przemocy"

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nadal jest w ciężkim stanie. W tej chwili nie ma informacji dotyczących ewentualnych zmian stanu jego zdrowia. Przedstawiciele ratusza zaapelowali na konferencji prasowej, by nie wykorzystywać tragedii do celów politycznych czy eskalowania przemocy.
Zobacz wideo

Stan Pawła Adamowicza

- Chciałabym przekazać jak najlepsze informacje, ale na razie sytuacja jest bez zmian - tak o stanie zdrowia prezydenta Gdańska mówiła jego rzeczniczka Magdalena Skorupka-Kaczmarek podczas konferencji prasowej władz miasta.

Wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, która zastępuje teraz Pawła Adamowicza, podkreślała, że jest on człowiekiem otwartym i to jest zasadą jego prezydentury. Przypomniała, że codziennie spotykał się z mieszkańcami miasta, a wcześniej w niedzielę kwestował na ulicach. - Gdańsk jest miastem solidarnym i otwartym, także dzięki codziennej pracy prezydenta Pawła Adamowicza. I zapewniamy państwa, że to się w Gdańsku nie zmieni.

 - Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak mogło do tego dojść, że jeden człowiek zaatakował drugiego, niewinnego człowieka nożem. (...) Nie wiemy dziś, co kierowało człowiekiem, że zaatakował, ale proszę, błagam, wycofajmy agresję z naszego życia codziennego, politycznego. Nie wolno nam eskalować przemocy. Gdyby prezydent mógł mówić, to właśnie to chciałby powiedzieć - podkreślała wiceprezydent Gdańska. 

- Bardzo proszę, by tej trudnej sytuacji nie wykorzystywać w żaden sposób politycznie ani ideologicznie - apelowała. - Chcę zapewnić, że jakkolwiek mamy łzy w oczach, to urząd służy mieszkańcom, tak jak każdego dnia. - dodała Aleksandra Dulkiewicz.

Atak na Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem przez 27-letniego napastnika w niedzielę około godziny 20:00. Prezydent był wtedy na scenie WOŚP 2019, szykował się, podobnie jak wielu obecnych tam mieszkańców miasta, do tak zwanego światełka do nieba, kulminacji każdego finału WOŚP.

Prezydent Adamowicz został raniony w serce i przeponę, cios nożem uszkodził także narządy wewnętrzne jamy brzusznej. Przeszedł pięciogodzinną operację. Przeżył, ale jest w ciężkim stanie.

- Niestety nie można jeszcze powiedzieć, że stan Pawła Adamowicza jest stabilny. Na to jeszcze za wcześnie, bo sytuacja jest bardzo poważna i nie jest jeszcze na tyle ustabilizowana, żeby mówić o dobrym rokowaniu - powiedział dr Jerzy Karpiński w Radiu Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (97)
Zastępczyni Pawła Adamowicza: "Proszę i błagam, nie wolno nam teraz eskalować przemocy"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 31 razy 27

  Pis działa w tej sprawie na zasadzie "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek". Mazurek itp. powtarzają przekaz dnia gdzie się da, a z drugiej strony rynsztok Pis wypłynął na fora. Sondują w ten sposób na ile mogą sobie pozwolić.

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 25

  "Bardzo proszę, by tej trudnej sytuacji nie wykorzystywać w żaden sposób politycznie ani ideologicznie - apelowała."
  -----
  Może z tym apelem należałoby zwrocić się bezpośrednio do PANNY KRYSI PAWŁOWICZ, TROLLOWNI SZEFER-NACKERA, ‘SPŁODZONEJ’ PRZEZ DUDĘ, I IM PODOBNYM?

 • jael53

  Oceniono 23 razy 23

  To, czego się od wielu miesięcy bałam, właśnie się stało. Obawiam się, że to nie koniec.

 • antropoid

  Oceniono 20 razy 20

  Można apelować - hałastra prawicowa na forach i tak daje upust swoim "chrześcijańskim uczuciom".

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 15 razy 15

  MILCZEĆ TEŻ NAM NIE WOLNO, JEŻELI RZĄDZĄCY SIEJĄ NIENAWIŚĆ WŚRÓD POLAKÓW PRZYZWALAJĄC NA 'PRODUKOWANIE" SIĘ FASZYZMU, NAZIZMU DLA SWOICH POLITYCZNYCH CELÓW!

 • rgfm

  Oceniono 14 razy 12

  Prezes i wszystkie twarze pisu oraz tvp od lat sieją nienawiść. To oni ponoszą moralną odpowiedzialność za to nieszczęście..

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 12

  To jest ten sam styl polityki co inny psychopata krzyczący z innej sceny że mu brata bliźniaka zamordowali!
  To ta sama formacja Psychopatów i Szaleńców!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 17 razy 11

  Wraz z delegalizacją PiS skończy się eskalowanie Przemocy i Szczucia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX