Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza Lekarz: Doszło do niedotlenienia

- Stan Pawła Adamowicza jest bardzo poważny - poinformował dr Jerzy Karpiński. Powiedział w Radiu Gdańsk, że nie można mówić jeszcze o ustabilizowaniu. Dodał, że doszło do poważnego niedotlenienia.
Zobacz wideo

Paweł Adamowicz nadal przebywa w szpitalu po pięciogodzinnej operacji, którą przeszedł w nocy w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Po 2 w nocy poinformowano, że prezydent przeżył.

Stan Pawła Adamowicza: nowe informacje

Dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, mówił w Radiu Gdańsk o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. 

- Niestety nie można jeszcze powiedzieć, że stan Pawła Adamowicza jest stabilny. Na to jeszcze za wcześnie, bo sytuacja jest bardzo poważna i nie jest jeszcze na tyle ustabilizowana, żeby mówić o dobrym rokowaniu - powiedział. 

Wczoraj informowano, że urazy są ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. W poniedziałek dr Karpiński dodał, że operacja polegała na naprawie serca - każda pojedyncza rana może stanowić zagrożenia dla jego życia. Dodał, że urazy i utrata dużej ilości krwi, doprowadziła do poważnego niedotlenienia organizmu

Czytaj także:  Paweł Adamowicz stracił dużo krwi. Tłumy gdańszczan ruszyły do punktów krwiodawstwa

Dyrektor Wydziału Zdrowia powiedział, że kluczowa jest pierwsza doba po operacji. -  To czas, kiedy organizm powinien wyrównać wszystkie swoje funkcje. Samo późniejsze dochodzenie do zdrowia będzie trwało dłuższy czas - mówił. 

Dodał, że Paweł Adamowicz to młody człowiek, który nie miał poważnych problemów zdrowotnych, więc trzeba mieć nadzieję, że jego organizm sobie poradzi i prezydent Gdańska wróci do zdrowia. 

Atak na Pawła Adamowicza

W niedzielę wieczorem, podczas finału WOŚP w Gdańsku, na scenę wdarł się nożownik. Mężczyzna zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Adamowicz był reanimowany jeszcze na scenie, a później zabrany do szpitala. W gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym przeszedł pięciogodzinną operację, którą przeżył. 

Napastnik to Stefan W., w przeszłości skazany na 5 lat więzienia za czterokrotną napaść na banki z bronią w ręku. Miał wtedy 22 lata. Stefan W. w okresie od 8 maja do 12 czerwca 2013 roku napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów oraz na bank Crédit Agricole - podawał w 2014 roku lokalny oddział "Gazety Wyborczej". W sumie zrabował około 15 tys. złotych. Podczas procesu przyznał się do winy, ale nie wyraził skruchy, mówił, że ukradł, bo "chciał mieć pieniądze, których nie potrafił zarobić".

Czytaj także:  Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Świadkowie o napastniku: on się cieszył, chlubił tym, co zrobił

Mężczyzna został ujęty, przebywa w gdańskim areszcie. Prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. W poniedziałek zostanie przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. 

Więcej o: