Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Jego asystent również trafił do szpitala. "Stan stabilny"

Asystent Pawła Adamowicza Michał Wlazło trafił do szpitala po ataku na prezydenta Gdańska. Powodem były prawdopodobnie problemy kardiologiczne.

O sprawie poinformował na Facebooku wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. "Nie był raniony, potrzebuje chwili głębszego odpoczynku, stan jest stabilny i dobry. Proszę o niepodejmowanie prób kontaktu i pozwolenie na szybki powrót do pełni sił" - napisał o asystencie polityk. Wlazło miał być na scenie w momencie ataku na Adamowicza.

W szpitalu nadal przebywa Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika na scenie podczas finału WOŚP. Lekarze nadal walczą o życie polityka, jego stan jest bardzo ciężki.

Paweł Adamowicz zaatakowany nożem. Co wiemy o zdarzeniu? >>

Sprawca napadu to 27-letni mieszkaniec Gdańska, Stefan W. Mężczyzna był już karany, m.in. za napady na banki z bronią w ręku. Po ugodzeniu nożem Adamowicza W. chwycił mikrofon i powiedział do zgromadzonych:

Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Paweł Adamowicz

Zaraz potem został obezwładniony przez ochronę i oddany w ręce policji.

Więcej o: