Pogoda na dziś - 14 stycznia. Silny wiatr niemal w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia

Pogoda na dziś - 14 stycznia. Dla wielu województw wydano ostrzeżenia w związku z silnym wiatrem. W niektórych regionach mogą wystąpić też zamiecie i oblodzenia. Temperatura będzie jednak powyżej zera.

IMGW wydała ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z silnym wiatrem dla części województwa zachodnio-pomorskiego. Silny wiatr i ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują też dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i łódzkiego.

Dodatkowo w warmińsko-mazurskim i podlaskim mają się pojawić zamiecie śnieżne i oblodzenia, a w części województwa podkarpackiego wystąpią intensywne opady śniegu.

Temperatura niemal w całym kraju będzie powyżej zera, jedynie w Zakopanem termometry pokażą -2 stopnie, a w Jeleniej Górze zero. Poza tym 1-2 stopnie, choć w związku z silnym wiatrem temperatura odczuwalna może być niższa.

Pogoda 14 styczniaPogoda 14 stycznia Gazeta.pl

Nieco chłodniej będzie we wtorek 15 stycznia w północno-wschodniej części kraju, od 0 w Warszawie do -2 stopni w Rzeszowie i nawet do -6 stopni w Zakopanem. Przy zachodniej granicy cieplej: 3 stopnie w Szczecinie, Zielonej Górze czy Gorzowie Wielkopolskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: