Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Policja: Napastnik to 27-latek. Był wcześniej karany, m.in. za rozboje

- Napastnik, który zaatakował Pawła Adamowicza, to 27-letni mieszkaniec Gdańska, w przeszłości karany m.in. za rozboje. Przy mężczyźnie znaleźliśmy identyfikator z napisem "Media" - powiedziała w rozmowie z portalem Gazeta.pl asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wszedł mężczyzna i dźgnął nożem prezydenta Pawła Adamowicza. Następnie napastnik wziął mikrofon i powiedział ze sceny: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz. 

Paweł Adamowicz zaatakowany nożem na scenie WOŚP - Czytaj więcej >> 

Paweł Adamowicz został przetransportowany do szpitala. Przeszedł 5-godzinną operację, jak poinformowali lekarze, jego stan jest bardzo ciężki. 

Podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska z gdańskiej policji potwierdziła, że doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. - Impreza była ochraniana przez firmę ochroniarską. Napastnik przedarł się w jakiś sposób na scenę i dźgnął prezydenta ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl.

Napastnik został obezwładniony przez ochroniarzy i przekazany policji. Ma zostać przesłuchany. 

Paweł Adamowicz zaatakowany. Napastnik miał identyfikator dla mediów

Asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku powiedziała nam, że napastnikiem był 27-letni mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu m.in. za rozboje.

Policjanci znaleźli przy napastniku identyfikator z napisem "Media". - Sprawdzamy, czy nie wykorzystał jej, aby przedostać się na scenę. Ustalamy okoliczności, sprawdzamy monitoring, przesłuchujemy wszystkie osoby, które były tam na miejscu w chwili zdarzenia - powiedziała rzecznik prasowa. 

Więcej o:
Komentarze (210)
Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Policja: Napastnik to 27-latek. Był wcześniej karany, m.in. za rozboje
Zaloguj się
 • evi-ana

  Oceniono 46 razy 22

  Skoro wcześniej siedział za "niewinnośc" to teraz kara będzie w pełni zasłużona. Skoro 27 latek już wyszedł z więzienia, w którym siedział za rozboje, to znaczy, że wyroki miał śmiesznie niskie. Takich recydywistów należy karac wieloletnimi wyrokami, a najlepiej karą dożywotniego więzienia, bo przestępstwa przez nich popełniane eskalują.
  Oby Adamowicz przeżył.

 • 123waz

  Oceniono 16 razy 14

  gdzie była policja ! miesięcznice prywatne Kaczynskiego ochranialo zawsze ponad 2 tysiące policji, a tu ani jednego ! wlaśnie została przekroczona fala nienawisci pisu do tych po II stronie

 • def11

  Oceniono 24 razy 14

  Może i wariat, a może i przepełniony nienawiścią do politycznych przeciwników, nakręcony przez np plastelinowe opowieści pani Peli z telewizji publicznej, bandyta..

 • mike689

  Oceniono 17 razy 11

  wedlug rydzyka i kaczora atakujacy to prawdziwy polak patriota , zolniez niezlomnywyklety , bywalec na jasnej gorze , ile sie jeszcze musi stac aby ta nienwawisc ze strony rydzyka i kaczora wylala sie szeroko na ulice

 • dcag

  Oceniono 27 razy 11

  Historia sie powtarza.......
  "Narutowicz,...., wciąż otrzymywał listy z pogróżkami. Eskalacja agresji wymierzonej przeciwko prezydentowi sięgnęła zenitu 16 grudnia, kiedy podczas wizyty w galerii „Zachęta” Narutowicz został zastrzelony przez powiązanego z endecją malarza Eligiusza Niewiadomskiego."

  „Kurier Polski” pisał, iż „płomień do pochodni [Niewiadomskiego] wyszedł z tej atmosfery nienawiści i gwałtu, którą wytworzyły złe duchy Polski w dniach ostatnich”.

 • ikar.ka

  Oceniono 23 razy 11

  To, że nie niewinny i że nie "normalny", to pewne. Jednak okrzyk, że to wina PO jest dowodem, że to był atak na tle politycznym. Nie wiem czy PiS czy inne ugrupowanie nalało mu jadu do mózgu, ale na pewno jest to wina polityków i fanatyków politycznych. O emocjach można by mówić, gdyby rzucił się na kogoś, kto go osobiście osadził. Oczywiście byłoby to równie złe. Jednak pan prezydent dostał tylko za wybór polityczny. Facet ewidentnie nie nadający się do funkcjonowania w społeczeństwie. Dożywocie za usiłowanie morderstwa z premedytacją. A panu prezydentowi zdrowia! Do czego doszło?! Przcież prezydenci miast to zwykli ludzie, mają teraz z ochroną chodzić?! Szanowni politycy opanujcie swoje języki. Zamknijcie w szafach wszystkie nienawistne szczekaczki. Przywróćcie normalność w naszym kraju, bo tych, których dziś się boicie, przyjadą tu jak się sami zaoramy.

 • selena-0

  Oceniono 12 razy 10

  pamiętacie spęd policji przy prywatnych imprezach zwykłego posla Kaczynskiego w rocznice katastrofy. Tysiące policji, wleczenie obywateli po chodniku, wyłamywanie rąk , barierki, zasieki , wleczenie obywateli do suk,.... a przy imprezie publicznej ani jednego policjanta, bo komendant, minister zrezygnowali świadomie z ochraniania WOŚP, za to powinny polecieć głowy, ministra, komendanta i innych. Prezydent miasta bez ochrony policyjnej !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX