Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Owsiak zabiera głos po ataku. "To jest momentami dziki kraj"

"To jest momentami dziki kraj, nie można przemocą walczyć z przemocą" - to pierwsze słowa Jurka Owsiaka po ataku na prezydenta Gdańska. Nożownik ranił Pawła Adamowicza w trakcie finału WOŚP.

Jurek Owsiak ze studia mówił o wydarzeniach z Gdańsku i nie dowierzał, że wydarzyło się "w Polsce, która słynęła z tego, że wymyśliła wolność, solidarność". 

"W ciągu ostatnich trzech lat tak się zakręciliśmy, ze nie możemy nawet uszanować takiego pięknego dnia, jak WOŚP. Tak się zakręciliśmy nawzajem, tak się wzięliśmy za łby, że mając żale, mając swoje pretensje, targniemy się z nożem na drugą osobą" - mówił ze sceny Jerzy Owsiak.

"To jest momentami dziki kraj. Nie można przemocą walczyć z przemocą. Weźcie to sobie do serca. W tym dzisiejszym dniu, kiedy robimy tak niewiarygodne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą, kiedy ktoś w sposób niemal nazistowskich o nas opowiada, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny, ludzi złych, ludzi, którzy mają w sobie jad, że robimy tylko zło. Robimy kupę dobra. Miliard złotych, przed momentem pękł. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, mają w sobie przyjaźń, którzy nie mają w sobie agresji" - apelował dalej szef WOŚP.

Ta agresja miała miejsce w Gdańsku, moim rodzinnym mieście. Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się. Ci którzy nas dzielą - nie idźcie w tę stronę, nie idźcie tam, gdzie jest zło (...). Jest jedna Polska - dobra, wspaniała, rewelacyjna. Nie róbcie tego! Idźcie tam, gdzie są dobre emocje

- mówił w emocjach Owsiak i dodał: "Panie prezydencie, jesteśmy z panem. Oby nikomu się nie stała krzywda!". 

Atak nożownika w Gdańsku

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Prezydent był reanimowany na scenie, a później przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Około 21:00 rozpoczęła się operacja Adamowicza, o 2:30 w nocy lekarze poinformowali, że polityk żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki.

Na portalu Trojmiasto.pl pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak nożownik krzyczy, że niesłusznie siedział w więzieniu i dlatego zaatakował Adamowicza. - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie w to władowała (?), dlatego właśnie zginął Adamowicz - słyszymy.

Więcej o:
Komentarze (417)
Paweł Adamowicz ugodzony nożem. Owsiak zabiera głos po ataku. "To jest momentami dziki kraj"
Zaloguj się
 • Jożin Bażin

  Oceniono 108 razy 70

  Jak Jarosłaaw jechał prywatnie odwiedzać grób brata ,to było zaangażowanych tysiące policjantów. A masowa impreza i państwo nie daje żadnych sił do ochrony. Przecież my płacimy na to podatki! Co za dno rządzi naszym krajem!

 • mgrzemow

  Oceniono 106 razy 56

  Popieram Jurka. Ale warunkiem koniecznym jego postulatu jest posadzenie całej PiSowskiej mafii udającej partię polityczną...

 • xsawer

  Oceniono 79 razy 49

  Brudziński będzie miał okazję zamknąć "Przystanek..." jako imprezę olbrzymiego zagrożenia.

 • sailor2016

  Oceniono 84 razy 46

  Po piSSlamistach spłynie to jak po kaczce i powiedzą jeszcze, że to wina Tuska.

 • maaac

  Oceniono 55 razy 39

  Facet ewidentnie wariat i pewnie z PiSem nie ma nic wspólnego ale....

  Ale lata temu taki sam wariat zaatakował biuro poselskie PiSu. I PiS zrobił wszystko by wmówić ludziom ze tak właśnie POwcy szczują ludzi na nich, ze ten człowiek był członkiem PO i ze PO ma krew na rękach.

  I czego PiS się teraz spodziewa pobłażliwości? Pójścia drogą Owsiaka który apeluje by nie dzielić się? Top oni mogą kłamać i pomawiać a druga strona jak ją się opluwa tylko się bezsilnie wycierać?

  No to mają na co zasłużyli i wcale mi ich nie żal. Niech się tłumaczą z czegoś za co nie odpowiadają.

  PS. A o Pixie i Dixie bynajmniej nie zapomniałem.

 • sector23

  Oceniono 69 razy 39

  Również biskupi i księża dołozyli i nadal dokładają swoje trzy grosze, do tej nagonki i seansów nienawiści.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 69 razy 35

  To jest totalnie dziki kraj.
  Nienawiść pomiędzy ludźmi aż kipi nawet z błahego powodu.
  Tu już nikt nie rozmawia ze sobą.
  Tu się trzyma stronę swoich i swoim kibicuje bez względu na to, co zrobią.
  Taka Wolska kibolska.
  Amen?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX