Paweł Adamowicz zaatakowany przez nożownika. Dźgnął go na scenie podczas finału WOŚP w Gdańsku

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został dźgnięty nożem podczas finału WOŚP przez mężczyznę, który wtargnął na scenę. Napastnik został obezwładniony i przekazany policji, a prezydent trafił do szpitala.

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

Na portalu trojmiasto.pl pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna krzyczy, że niesłusznie siedział w więzieniu i dlatego zaatakował Adamowicza. - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz - słyszymy.

Lokalne media podają, że Paweł Adamowicz miasta był reanimowany na scenie. 

Podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku potwierdziła, że doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. - Impreza była ochraniana przez firmę ochroniarską. Napastnik przedarł się w jakiś sposób na scenę i dźgnął prezydenta ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl. - Napastnik został obezwładniony przez ochroniarzy i przekazany policji. Mężczyzna będzie przesłuchany - dodała. Nie potrafiła powiedzieć, w jakim stanie znajduje się prezydent Adamowicz. Potwierdziła jedynie, że karetka miała go przetransportować do szpitala.

Jak przekazała nam asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku napastnikiem był 27-letni mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu m.in. za rozboje. - Przy mężczyźnie znaleźliśmy identyfikator z napisem "Media". Sprawdzamy, czy nie wykorzystał jej, aby przedostać się na scenę. Ustalamy okoliczności, sprawdzamy monitoring, przesłuchujemy wszystkie osoby, które były tam na miejscu w chwili zdarzenia - powiedziała rzecznik prasowa. 

Lek. med. Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku powiedział w rozmowie z TVN 24, że prezydent Paweł Adamowicz został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. - Jest pod bardzo dobrą opieką, wśród bardzo dobrego personelu - zapewnił. Zapowiedział również, że na poniedziałek dyrekcja szpitala planuje konferencję prasową, podczas której przekaże dokładne informacje na temat stanu polityka. - Sytuację można ocenić jako bardzo poważną - powiedział. Potwierdził jednocześnie, że reanimacja rozpoczęła się jeszcze na scenie.

Rzecznik prasowa Magdalena Skorupka-Kaczmarek poinformowała nas, że prezydent Paweł Adamowicz jest aktualnie operowany. Taka informacja pojawiła się również na stronie Miasta Gdańsk na Facebooku. 

Komentuje minister MSWiA

Joachim Brudziński napisał, że "atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa". - Wszystkie okoliczności tego wydarzenia muszą zostać dogłębnie wyjaśnione - zapewnił na Twitterze.

Około 21:00 rozpoczęła się operacja Adamowicza, o 2:30 w nocy lekarze poinformowali, że polityk żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki.

Więcej o:
Komentarze (1141)
Paweł Adamowicz zaatakowany przez nożownika. Dźgnął go na scenie podczas finału WOŚP w Gdańsku
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 311 razy 245

  Pisowski hejterzy, pani Pawłowicz i inni pisowscy politycy ziejący jadem- zadowoleni?

 • droch

  Oceniono 235 razy 193

  Czy Brudziński już ryczy o przemyśle nienawiści? Czy jak bandyta próbuje zlikwidować prezydenta z opozycji, to "nie popiera, ale rozumie"?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 197 razy 171

  Polska jest podobno najbezpieczniejszym krajem w Europie... Tak twierdziła i Szydlo i Błaszczak i Mateusz Pinokio

 • 2tiredd

  Oceniono 148 razy 122

  Wina PIS i ich mowy nienawiści, antagonizowania i próby rządzenia skłóconym społeczeństwem. Taka polaryzacja społeczeństwa - przez przeciwników Brexitu, doprowadziła do zabójstwa brytyjskiej parlamentarzystki – zwolenniczki pozostanie w UE. Trzeba zmieść PIS z politycznej sceny. Nie mieliście powodu, żeby głosować? Już macie.

 • stachud

  Oceniono 110 razy 98

  To wynik przyzwolenia PIS na działalność wszelkiej maści faszystów, narodowców, kiboli, młodzieży wszechpolskiej, ONR i reszty kmiotów.

 • safelogica

  Oceniono 115 razy 93

  Podobno w Polsce jest niezwykle spokojnie, nie to co w Paryżu, czy Berlinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX