Lunch z Lewandowskim dzień z Tuskiem i luksusowy Rolls-Royce. Oto najdroższe aukcje WOŚP

Rolls-Royce za 190 tys. zł, lunch z Robertem Lewandowskim za 95 tys. zł czy wspólny dzień z Donaldem Tuskiem za 40 tys. zł. Aukcji na WOŚP jest niemal 40 tysięcy, a oto te, które obecnie osiągają najwyższe kwoty.
Zobacz wideo

Trwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całej Polsce wolontariusze zbierają pieniądze do charakterystycznych puszek, w zamian oferując kultowe już czerwone serduszko. Trwają imprezy, koncerty i happeningi towarzyszące, trwają też licytacje, podczas których można przekazać datki na WOŚP. Wszystko po to, aby wyrównać szanse w leczeniu noworodków.

Rolls-Royce od braci Collins i Harley od pani Marii

Aukcji jest prawie 40 tys., a wiele z nich to dary od znanych osób. Na specjalnie utworzonej stronie Allegro wyświetlają się wyróżnione licytacje. Najdroższa z nich (stan na 18:00 w niedzielę) to Rolls-Royce od Mastercard i Braci Collins, którzy zajmują się odbudową i tuningowaniem pojazdów. Luksusowy samochód licytują 33 osoby i osiągnął już cenę niemal 190 tys. zł. Kolejne auto - Volkswagena Golfa - przeznaczył na aukcję Filip Chajzer. Auto jest "pełne niezliczonych symboli lat 80-tych", również na karoserii, na której artysta Szymon Chwalisz namalował m.in. loga "Dziennika Telewizyjnego" i "Teleranka", Terminatora, gumę Donald czy Pałac Kultury.

Z kolei portal letniskowo.pl przeznaczył na aukcję całoroczny domek mobilny, który osiągnął już kwotę 76,6 tys. zł, a nieznana z nazwiska Pani Maria wystawiła na sprzedaż Harleya Davidsona XL 883 L Sportster i kosztuje on już ponad 20 tys. zł. Wśród aukcji "rzeczowych" jest też wyjątkowy obraz mieszkającego od lat w Polsce serbskiego artysty Jasmina Soljanina za 30 tys. zł.

Lewandowski przed Tuskiem

Druga pod względem ceny aukcja to spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim. 13 osób wylicytowało już kwotę ponad 95 tys. zł. Spotkanie jest dla dwóch osób i może się odbyć w Warszawie lub Monachium.

Kolejną osobą, która odpowiedziała na apel WOŚP jest Donald Tusk. Wspólny dzień z Przewodniczącym Rady Europejskiej kosztuje obecnie 40 tys. zł. W programie zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej w Brukseli, obiad z Przewodniczącym Tuskiem, pamiątkowe zdjęcie oraz egzemplarz gry Scrabble z dedykacją od z możliwością rozegrania partii.

 

Kolacja z Gesslerem i spacer z Balcerowiczem

Wysokie ceny osiągają też m.in. uroczysta kolacja w domu wygranego przygotowana przez Mateusza Gesslera - 29 tys. zł, przemowa ślubna od Szymona Majewskiego za 23 tys. zł, spacer z Leszkiem Balcerowiczem za 20 tys. zł i wizyta w Muzeum Susch z zakwaterowaniem i przelotem do Szwajcarii od Grażyny Kulczyk - 18 tys. zł. 

Dalej jest równie ciekawie. Tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej osiąga obecnie wartość 15 tys. zł, lot szybowcem z Robertem Biedroniem - 12,6 tys. zł, podwójne zaproszenie do teatru od Janusza Gajosa - 12 tys. zł, spotkanie z Kamilem Stochem i t-shirt od 4F za 11 tys. zł, spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem - 11 tys. zł czy pióro od Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - również za około 11 tys. zł.

Więcej o: