Ksiądz z Elbląga wszystkie datki z tacy wsypał do puszek WOŚP. W ślad za nim poszedł kolejny

Gdy w elbląskiej parafii msza dobiegła końca, ksiądz Kazimierz Klaban zaprosił do siebie wolontariuszy WOŚP, a następnie - na oczach wszystkich parafian - wsypał wszystkie datki z tacy do puszek WOŚP. W zeszłym roku proboszcz postąpił w ten sam sposób.
Zobacz wideo

Ksiądz Kazimierz Kleban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po zakończonej mszy zawołał do siebie wolontariuszy kwestujących przed kościołem i wsypał wszystkie datki z tacy do puszek z serduszkami. W podziękowaniu za wsparcie 27. finału WOŚP przygotował też dla wiernych herbatę i słodki poczęstunek.

Pieniądze z tacy przekazał na WOŚP. "To wspaniała akcja"

- To wspaniała akcja. Uwielbiam ją. Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia - skomentował ks. Kleban w rozmowie z Wirtualną Polską

Wsparcie WOŚP przez księdza Klebana powoli staje się tradycją. W zeszłym roku ksiądz również wsypał datki z tacy do puszek fundacji, a informacja o jego geście obiegła ogólnopolskie media.

Jak tłumaczył, zaangażował się w zbieranie pieniędzy na fundację Jurka Owsiaka, bo sam wielokrotnie korzystał z finansowanego przez WOŚP sprzętu. Przed zebraniem pieniędzy na tacę poinformował wiernych, na jaki cel zostaną przekazane ich datki.

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało

- uzasadniał w zeszłym roku w rozmowie z portalem Natemat.pl.

Wziął przykład z elbląskiego duchownego

Jak podaje WP.pl, Kleban stał się inspiracją dla ks. Kamila Wołyńskiego z parafii w Żółkiewce (woj. lubelskie). Ksiądz dziekan zaprosił kwestujących do kościoła, a wierni wrzucali pieniądze do ich puszek, zamiast na tacę. - Poszedłem za przykładem Kazia. Zaprosiłem wolontariuszy, by zebrali datki. Myślę, że uzbieraliśmy sporą sumkę - skomentował Wołyński. Dodał, że parafianie cieszyli się z akcji i chętnie wrzucali pieniądze.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. 

Więcej o: