Przytyk do TVP? Owsiak przed startem WOŚP: Robimy piękne rzeczy, bo nie jesteśmy z plasteliny

Dlaczego udaje się co roku organizować WOŚP? Jak tłumaczył Jerzy Owsiak, szef orkiestry, bo Polacy to "fantastyczny naród". Wtrącił też przytyk, że także dlatego, że "nie jesteśmy z plasteliny". Sam ostatnio stał się obiektem ataków "plastusiowej" animacji wyemitowanej w TVP.
Zobacz wideo

O 8.30 zainaugurowano start 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zanim jednak orkiestra wystartowała, Jerzy Owsiak zapowiadał, że w tym roku WOŚP gra dla "50 dużych szpitali pediatrycznych" oraz że "chodzi o gruby sprzęt". Jeszcze przed godz. 10 na koncie WOŚP znalazło się ponad 13 milionów złotych.

Na kilkadziesiąt sekund przed startem Owsiak rzucił też kilka słów od siebie:

Kto by pomyślał, że zrobimy coś tak pięknego? Wiecie dlaczego, my Polacy, robimy tak piękne rzeczy? Bo nie jesteśmy z plasteliny. Jesteśmy żywymi ludźmi, jesteśmy wspaniałymi, fantastycznymi, cudownymi, kolesiami, kobietami, mężczyznami, dzieciakami, którzy tworzą wspaniały, polski naród

"Dobranocka" w TVP

Wzmianka o tym, że Polacy "nie są z plasteliny", to prawdopodobnie przytyk do "dobranocki" z TVP, autorstwa Barbary Pieli.

W programie "Minęła 20" w TVP Info w cotygodniowej animacji przedstawiono Owsiaka jako nakręcaną zabawkę, którą nakręcała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Później animowany Owsiak przekazywał zebrane pieniądze właśnie byłej prezydent Warszawy, a produkcję zatytułowano "Metoda 'na siema'".

W reakcji na tę animację Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20", a rozgoryczenia na kryła autorka "Metody 'na siema'". Sam Owsiak komentował sprawę na Facebooku:

Nie jestem Czapajewem, politykiem, ani Supermanem, żeby po tak ohydnym filmie, który tak nieprawdopodobnie próbował dyskredytować mnie i całą akcję, ot tak po prostu zagwizdać wesoło i robić swoje

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o:
Komentarze (90)
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak: Jesteśmy fantastyczni, bo nie jesteśmy z plasteliny
Zaloguj się
 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 27 razy 17

  Ależ dużo pisich trolli tu dzisiaj.
  Pytanie do was: Podpisaliście już deklarację, że nie chcecie być ratowani w szpitalu sprzętem od WOŚP? Chyba nie jesteście hipokrytami, prawda?

 • signum_t

  Oceniono 17 razy 13

  Rozumiem, że zwolennicy Owsiaka dzisiaj zbierają. Ale co tu robią pisowskie trolle? Dlaczego nie w kościele? Niedziela przecie! Acha, galerie wam pozamykali i nudzi wam się

 • 1moja

  Oceniono 21 razy 13

  Tylko prawdziwy i dumny z plasteliny katonaziolskiej uwaza dzieci w potrzebie za "lewakow", ktorych nalezy tepic.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • H2O H2O

  Oceniono 21 razy 13

  Gdyby Owsiak robił jakiekolwiek przewałki to przy obecnej władzy już dawno by siedział w areszcie wydobywczym albo w zakładzie karnym. Władza szuka czegokolwiek, przypomnę Owsiak był ciągany nawet za słowo na k. Skoro zaś ustaliliśmy fakty to skończcie mlaskać trolle. Wyzywacie i obrażacie innych - to tylko demonstracja słabości, braku kultury i głupoty waszych mocodawców oraz waszej indywidualnie.

 • notremak

  Oceniono 17 razy 11

  Do eldemona, marczaka, mamlasa i innych przygłupów:
  Pomyślcie choć przez chwilę, jak wielkim goovnem jesteście w porównaniu z Owsiakiem i jego Orkiestrą!

 • 1moja

  Oceniono 16 razy 10

  Ocho prawdziwi i dumni juz zaczynaja wracac z kosciolka i zaczynaja po spowiedzi i komuni sw. ciepac dookola siebie kaczym lajnem.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • tyfus_wolski

  Oceniono 9 razy 9

  Jeśli my jesteśmy z plasteliny - to pisiorstwo i (TFU) nazi-narodowstwo są z gó.w.na

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 13 razy 9

  organizowałem i pomagam przy ORGANIZOWANIU WOŚP i BĘDĘ TO ROBIŁ DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! Najśmieszniejsze jest to, że najbardziej zatwardziali PISOWCY na moim terenie SYPIĄ KASĄ BEZ FOCHA, komentują też wypowiadając się POZYTYWNIE o WOŚP! Podaję to do wiadomości trollom płatnym przez PiS, informuję o "ZDRAJCACH" :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX