Owsiak komentuje "dobranockę" TVP Info. "Widziałem, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi"

Jerzy Owsiak skomentował pokazaną w TVP Info karykaturalna "dobranockę" o WOŚP. "To boli, bo jestem z tego pokolenia, które widziało, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi" - napisał. Dziękował za "tysiące wpisów" wsparcia dla Orkiestry.

"Dziękuję to za mało", napisał na Facebooku Jerzy Owsiak. Skomentował on sprawę "dobranocki" pokazanej w tym tygodniu w programie "Minęła 20" w TVP Info. Została ona ostro skrytykowana. 

W animacji Barbary Pieli przedstawiono Jerzego Owsiaka jak nakręcaną zabawkę. Lalkę Owsiaka składała Hanna Gronkiewicz-Waltz, której Owsiak przekazywał pieniądze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Animacja była zatytułowana "Metoda 'na siema'", co nawiązuje do określeń metod stosowanych przez oszustów. Jeden z banknotów Owsiaka miał dorobioną gwiazdę Dawida. 

"Taki film oglądają moi bliscy, widzą go moje wnuczki"

W reakcji na krytykę Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20" (co wywołało rozgoryczenie autorki animacji). Teraz sprawę skomentował sam Owsiak.

"Nie jestem Czapajewem, politykiem, ani Supermanem, żeby po tak ohydnym filmie, który tak nieprawdopodobnie próbował dyskredytować mnie i całą akcję, ot tak po prostu zagwizdać wesoło i robić swoje" - napisał założyciel WOŚP i dodał:

To boli, bo jestem z tego pokolenia, które widziało, jak kiedyś można było zeszmacić ludzi, jak można było o nich pisać co tylko ślina na język przyniosła.

"Taki film oglądają moi bliscy, widzą go moje wnuczki. Nie życzę nikomu, aby na swoją klatę brał tak nieprawdopodobny jad, jaki z tego filmu się sączył" - stwierdził. 

Owsiak podziękował za " tysiące wpisów" wsparcia Orkiestry w związku z tym, co pokazano TVP. "Staliście się najbardziej fantastycznymi adwokatami całej sprawy, która na 5 minut przed kolejnym wspaniałym Finałem tak bardzo chciała zniesławić, zeszmacić, obrzydzić ideę Orkiestry" - napisał. 

Odniósł się też do samej zbiórki WOŚP. Napisał, że "gdyby nas szpitale nie prosiły o sprzęt, to nie organizowalibyśmy tej zbiórki", ale tak nie jest: "segregatory pękają w szwach od próśb". 

Wcześniej Owsiak mówił, że "nie ma focha" na żadną ze stacji telewizyjnych i zaprasza wszystkie do relacjonowania finału Orkiestry. 

Wcześniej Telewizja Polska przez lata była parterem WOŚP. Jednak po dojściu PiS do władzy zrezygnowała ze współpracy. W 2017 rok w czasie finału WOŚP w TVP Info w ogóle nie mówiono o zbiórce, a w głównym wydaniu "Wiadomości" nie pojawił się żaden materiał o finale. Dopiero na sam koniec programu prowadzący Krzysztof Ziemiec wspomniał o nim w dwóch zdaniach. W tym samym roku w jednym z programów "wymazano" serduszko WOŚP z kurtki posła, który wypowiadała się dla TVP. Później tłumaczono to błędem. W 2018 roku w "Wiadomościach" poświęcono WOŚP prawie dwa razy więcej czasu - nie 16 sekund, a 30.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o:
Komentarze (551)
Jurek Owsiak komentuje "dobranockę" TVP Info. "Ohydne. To boli"
Zaloguj się
 • k.gembiec

  Oceniono 117 razy 107

  Ppodłych ludzi niestety nie brakuje w tym kraju. Proszę się nie przejmować i robić swoje Panie Owsiak, miliony są z Panem do końca świat i jeden dzień dłużej. :)

 • pszczy2000

  Oceniono 106 razy 86

  Szanowny panie Jurku! Nawet w czasach,o których Pan wspomina,nikt by sobie nie pozwolił na coś w stylu zaprezentowanym w TVPiS!

 • pollako

  Oceniono 62 razy 52

  Są zdrowe żywe dzieci dzięki WOŚP...będą ulice, szkoły z nazwiskiem Jurek Owsiak, będą ronda z nazwą WOŚP...
  Jurek Owsiak to realny żyjący BÓG. DZIĘKUJEMY

 • slabe

  Oceniono 51 razy 43

  Czy Kaczor może porwać tłumy? (chyba tylko na imprezie u OD Muchomorka).
  A jutro cała Polska i Polonia za granicą będzie grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. I to jest dla PiS-u zagrożenie (w ich mniemaniu), że jest w Polsce człowiek, który potrafi zjednoczyć Polaków w słusznej sprawie. Dlatego PiSTVP będzie tępić Owsiaka jak stonkę ziemniaczaną. Ale tylko maluczcy tak postępują.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 53 razy 39

  Pis i to jego gó... nadawane w Tvpis przykleja się tylko do tych wsiowych szubrawców...
  Jurek jesteś wspaniałym, tolerancyjnym i altruistycznym facetem, któremu pisowskie kundelki nie urastają do pięt.
  Rób co możesz, oby jak najdłużej, a dobrzy ludzie cię wesprą i pomogą... Jak to mówią: jeżeli ktoś chce mieć miękkie serce to musi w tym kraju mieć twardą dudę

 • jr968

  Oceniono 44 razy 38

  Spokojnie, panie Jurku, Przyjdzie czas i wszystkich rozliczymy. Z każdego chamskiego słowa, z każdego kłamstwa. Z każdej niegodziwości wobec narodu. Dokładnie. Co do joty. Proszę robić swoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX