WOŚP zebrała już ponad 8,7 mln zł. Owsiak o TVP: Zapraszamy, nie mamy focha

WOŚP udało się zebrać już ponad 8,7 mln zł. Jeszcze przed finałem Jerzy Owsiak odniósł się do relacjonowania akcji przez media publiczne. Zapewniał, że "nie ma focha na nikogo" i zachęcał stacje do relacjonowania WOŚP.
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy swój 27. finał ma jutro, 13 stycznia, jednak WOŚP "gra" jeszcze przed tym terminem. Na stronie akcji można więc znaleźć informacje, ile dotąd udało się zebrać pieniędzy.

Według stanu na godz. 11 w sobotę, na koncie 27. finału WOŚP zebrało się ponad 8,7 miliona złotych. To efekt zbiórek i aukcji, które są organizowane jeszcze przed finałem. Gazeta.pl także gra z WOŚP - zapraszamy do wspierania wspólnie z nami TUTAJ.

W piątek na konferencji prasowej Jerzy Owsiak przekazał, że stacje Telewizji Polsat będą nadawać informacje o przebiegu 27. finału WOŚP. Z kolei oficjalnym partnerem Orkiestry jest TVN.

Owsiak: Nie mamy focha, zapraszamy

Jednocześnie Owsiak wspomniał, że nie jest obrażony na żadną ze stacji i zachęcał je do relacjonowania akcji. Był to apel do Telewizji Publicznej, która w poprzednich latach nie tylko zrezygnowała ze współorganizacji WOŚP, ale też zdarzało jej się milczeć na temat finału.

Nie mamy focha na nikogo. Jeżeli stacja, która razem z nami to wymyśliła, będzie miała ochotę, żeby tu przyjechać i przekazać newsowo, co się dzieje, zapraszamy bardzo gorąco i bardzo serdecznie

- mówił. W swoich wypowiedziach nawiązywał też do krótkiej informacji w "Wiadomościach", jaką podano w ubiegłym roku o finale WOŚP, gdy w 15 sekundach zamknięto temat.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.
 
 
 

Więcej o: