Autorka obrzydliwej "dobranocki" o WOŚP znika z TVP. "Mam gdzieś, nie wrócę"

"Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków" - zadeklarowała Barbara Piela, autorka obrzydliwej "dobranocki" o WOŚP i Jerzym Owsiaku.
Zobacz wideo

Czwartkowa "dobranocka" w "Minęła 20" u Michała Rachonia zakończyła się skandalem. W krótkiej animacji Barbary Pieli przedstawiono "autorską" wersję tego, jak wygląda Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, odcinek nosił tytuł "Metoda 'na siema'".

Sugerowano w niej, że Jerzy Owsiak działa na zlecenie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent otrzymuje pieniądze zebrane przez Owsiaka. Wiele osób zwracało uwagę też na to, że na banknotach, z których rozliczały się postacie animacji, pojawiła się gwiazda Dawida.

Początkowo autorka przeprosiła za banknot, a nie za samą narrację, jednak wraz z rozwojem sprawy, pojawiały się jej kolejne deklaracje.

Interweniowała Telewizyjna Agencja Informacyjna, która podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20". Jak podano, "kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej".

Autorka "dobranocki" w pewnym momencie stwierdziła, że - w świetle tych wydarzeń - nie zamierza dalej przygotowywać "plastusiów" dla telewizji.

Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków, jakim były plastusie (jak ktoś napisał). Sam Twitter przyznał mi certyfikat koszerności, a oni napisali o powielaniu antysemickich wzorców, pomimo wyjaśnień. I jeszcze jakieś kary dla najlepszej na świecie ekipy!

- napisała na Twitterze Piela.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Zobacz wideo
Więcej o: