Ferie zimowe rozpoczęte. Apel MEN o kontrole autokarów przewożących dzieci

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie zimowe. Jako pierwsi odpoczywają uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Łącznie to milion 400 tysięcy osób.
Zobacz wideo

Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających ferie, by zadbali o ich bezpieczeństwo. Na stronie wypoczynek.men.gov.pl można sprawdzić czy organizator zimowiska spełnia wymogi bezpieczeństwa. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska podkreśla, żeby w razie wątpliwości skorzystać z pomocy służb. "Warto wtedy skontaktować się zarówno z kuratorem oświaty, jak i innymi służbami. Mówimy tu oczywiście o policji, Państwowym Inspektorze Sanitarnym, o straży pożarnej" - mówi rzeczniczka MEN.
21 stycznia wypoczynek zaczną uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ferie dla uczniów z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego zaczną się 28 stycznia. A dla uczniów z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego 11 lutego.

Więcej o:
Komentarze (6)
Ferie zimowe rozpoczęte. Apel MEN o kontrole autokarów
Zaloguj się
 • Kot Kaczysta

  Oceniono 6 razy 6

  Apel MEN o kontrolę autokarów.Od kiedy tak pisowski MEN dba o dobro uczniów?. Najwidoczniej od czasu dereformy szkolnictwa tak się tym przejmuje.A jak tam podwyżki dla niewolników nauczycieli?,są jakieś apele ze strony tej aroganckiej suc..y zwanej minister?.

 • cztery politki

  Oceniono 4 razy 4

  Zastanawiam się w jakim celu są coroczne badania techniczne pojazdów skoro apeluje się o kontrole przed wyjazdem. Może należy z nich zrezygnować, skoro nikt nie bierze ich pod uwagę/nic nie dają.

 • malkontent58

  0

  MEN i ich przydupasy z Kuratoriów potrafią tylko kontrolować, sprawdzać i donosić!!! Pomocy tej faktycznej pomocy ani uczeń, ani rodzi, ani nauczyciel nigdy nie otrzyma!!!

 • panicyniczna

  0

  Apel do MEN : kiedy zlikwidujecie idiotyczne terminy ferii: połowa stycznia tuż po przerwie świątecznej i koniec lutego?

 • medycynaradziecka

  Oceniono 2 razy 0

  Bez apelu MEN nikt by się, kurna, nie domyślił, że autokar musi być sprawny. Ja piedrolę! Za co oni biorą kasę?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX