Ferie zimowe rozpoczęte. Apel MEN o kontrole autokarów przewożących dzieci

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie zimowe. Jako pierwsi odpoczywają uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Łącznie to milion 400 tysięcy osób.
Zobacz wideo

Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających ferie, by zadbali o ich bezpieczeństwo. Na stronie wypoczynek.men.gov.pl można sprawdzić czy organizator zimowiska spełnia wymogi bezpieczeństwa. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska podkreśla, żeby w razie wątpliwości skorzystać z pomocy służb. "Warto wtedy skontaktować się zarówno z kuratorem oświaty, jak i innymi służbami. Mówimy tu oczywiście o policji, Państwowym Inspektorze Sanitarnym, o straży pożarnej" - mówi rzeczniczka MEN.
21 stycznia wypoczynek zaczną uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ferie dla uczniów z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego zaczną się 28 stycznia. A dla uczniów z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego 11 lutego.

Więcej o: